Son dakika... Elon Musk'a şok! Twitter'ın satın alması geçici olarak askıya alındı

Son dakika... Elon Musk'a şok! Twitter'ın satın alması geçici olarak askıya alındı

Milyarder iş insanı Elon Musk'ın Twitter'ı 44 milyar dolara satın almasına ait teşebbüsü geçici olarak durduruldu. Elon Musk satın almanın geçici olarak askıya alındığını açıkladı.

Dünyanın en büyük satın almalarından biri olacak olan Twitter'ın satışı geçici olarak askıya alındı. Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alma önerisini kabul eden Twitter yönetimi firmanın devri için çalışmalara başlamış, Musk ise ödeme yapabilmek için nakit gereksinimlerini karşılamanın yollarını aramaya başlamıştı. Bir kısmını peşin bir kısmını da banka kredisiyle ödemesi mümkün olan Musk'ın satın alma teşebbüsünde yeniden pürüz çıktı.

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter'ı satın almasına müteveccih uyuşmanın geçici olarak askıya alındığı doğrultusundaki dedikodulara ait açıklama yaptı. 

Twitter üzerinden açıklama yapan Musk, spam ve fake hesapların oranına ait Twitter tarafından bu ay başlatılan, spam ve fake hesapların etkin hesapların yüzde 5'inden az olduğuna işaret eden çalışmanın bitmesinin beklendiğini vurguladı.

Spam ve fake hesapların arınılmasının ardından satış operasyonuna devam edileceği öngörülüyor.

 

Twitter deal temporarily on hold pending details supporting calculation that spam/fake accounts do indeed represent less than 5% of usershttps://t.co/Y2t0QMuuyn

— Elon Musk @elonmusk May 13, 2022