Son dakika... Emekliye bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu

Son dakika... Emekliye bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Emeklilerimize bayram ikramiyeleri 6-7 Mayıs’ta ödenecek” açıklamasında bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12,7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı. Bakan Bilgin, ödenecek ikramiye ölçüsünün ise 12,3 milyar lira olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta yapılan legal tertip etme ile emekli bayram ikramiyesi 1.100 TL'ye yükseltilmişti. Bu kapsamda 2021 seneyi Ramazan Bayramı ikramiyesi bayramdan evvelki hafta ödenecek.

Bakan Bilgin, Sosyal Sigortalar Kurumu emeklilerinin 6 Mayıs’ta, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyesi alabileceklerini duyurdu.

Tam kapanmada maddi destek başvurusu nasıl yapılır İşte tüm destek paketleri hakkında bilgilerBütün kapanmada parasal takviye müracaatı nasıl yapılır? İşte tüm takviye kolileri hakkında bilgiler

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Bilgin, “Emek de emeklilerimiz de başımızın tacı. Emeklilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Türkiye’mizin kalkınması için alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Aileleri ile beraber hayırlı bayramlar geçirmelerini beklenti ediyorum.” dedi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara