Son dakika: Emniyet'ten Esenyurt'ta polisin kadına darp görüntülerine ilişkin açıklama

Son dakika: Emniyet'ten Esenyurt'ta polisin kadına darp görüntülerine ilişkin açıklama

Esenyurt'ta bir kadının polis tarafından darp edilmesiyle ilgili İstanbul Emniyeti'nden açıklama yapıldı. Emniyet'ten yapılan açıklamada "Olay ile ilgili olarak her iki taraf hakkında adli operasyon…

Esenyurt'ta 20 Aralık 2020'de bir site içinde gezen kadının, polis tarafından darp edilmesine ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkmıştı. İddiaya göre, Gökçe Yaşar 32 kendisine kimlik soran polise, kimliğinin yanında olmadığını site içinde konutu bulunan dostuna giderlerse kimliğini alabileceğini söyledi. Ancak Yaşar, vasıtadan inerek kendisine hakaret ettiğini belirttiği polis memuruyla tartışınca darp edildiğini belirterek şikayetçi oldu. Yaşar, dakikalarca yerde darp edildiğini ifade etti.

Son dakika: Emniyetten Esenyurtta polisin kadına darp görüntülerine ilişkin açıklama

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, " 20.12.2020 tarihinde saat 00:45 sıralarında gürültü mevzusunda gelen ihbar kapsamında haber merkezi anonsu ile görevlilerimizce olay yeri olan Esenyurt ilçesi Yeşilkent Semti Nazım Hikmet Bulvarı üzerindeki adrese geçilmiş, olay yerinde G.Y. adlı kişinin caddeye çıkma yasağı saatinde dışarıda olduğu ve haykırarak çevreyi rahatsız ettiği anlaşılmış, kadın kişi görevlilerimizce uyarılmış ise de uyarılara riayet etmemiş, mukavemet göstererek elindeki çanta ile görevlilere saldırarak yüzüne vurması akabinde görevlilerimizce güç kullanmak suretiyle yakalanmıştır.  Her iki tarafın alınan hekim raporlarında "Kolay Tıbbi Müdahale ile Giderilebilir" yaraların olduğu belirtilmiş, kadın kişinin 0,61 promil içkili olduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili olarak her iki taraf hakkında adli operasyon yapılmıştır. Görevli personel hakkında adli kovuşturma devam etmektedir" denildi.

Son dakika: Emniyetten Esenyurtta polisin kadına darp görüntülerine ilişkin açıklama