Son dakika: Emre Belözoğlu'dan Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk'a mesaj

Son dakika: Emre Belözoğlu'dan Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk'a mesaj

Medipol Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, Galatasaray'ın yeni teknik direktörü olan daha önceki ekip dostu Okan Buruk için bir ileti paylaştı.

Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, Galatasaray'da teknik direktörü olan daha önceki ekip dostu Okan Buruk için bir ileti paylaştı.

Şahsi Instagram hesabından Okan Buruk'un resmini paylaşan Emre Belözoğlu; "Her şey o hoş gönlünce olsun Okan ağabeyim" laflarını kullandı.

OKAN BURUK VE EMRE BELÖZOĞLU'NUN GALATASARAY'DAN INTER'E TRANSFER OLMA ÖYKÜSÜ

Galatasaray altyapısından yetişen Okan Buruk ve Emre Belözoğlu 1996-2001 seneleri arasında kazanılan tarihi zaferlerin mimarları olmuş 2001 senesinde ise İtalya Serie A takımı Inter'e değersiz biçimde transfer olmuşlardı.

İkili, 2020 senesinde verdikleri mülakatta Inter'e transfer süreçlerini anlattı.

Okan Buruk: Avrupa'da tuttuğunuz zaferler özellikle Avrupa gündemine çıkmanızı daha çok sağlıyor. Burada reelinde ilk amaç Emre'ydi. Benimki daha sonra büyüyen bir olay oldu. İlk tasarıda hem yaşı hem mahareti itibariyle Avrupa’nın en gözde, genç oyuncularından biriydi. Daha sonra benim vakam da büyüdü. Bu da hem bizim hem oynadığımız ekip Galatasaray hem de Türkiye için farklı bir yarıyıldı. Güç de geçti. Baktığımızda iki Türk futbolcunun yurt dışına gitmesi Türk Futbolu ve Galatasaray için ehemmiyetli bir vakaydı.

Son dakika: Emre Belözoğludan Galatasaray teknik direktörü Okan Buruka mesaj

Emre Belözoğlu: O yarıyılda çok iyi bir ekibimiz vardı. Gerek Türkiye Ligi'nde gerekse Avrupa’da çok galibiyetliydik. Bunun sonucunda değişik değişik ekiplerden transfer önerileri alıyorduk. Benim adıma Inter izlemeye geldiğinde birkaç kere görüşmüştük kendileriyle. Fakat o yarıyıl biz Galatasaray’ın bir önerisini bekliyorduk. Bize bir öneride bulunmayınca sezon sonunda son 3-4 maçımızı izleyip bir karar vermek vaziyetinde kalacaktık. O yarıyıllar beni izlemeye geliyorlardı. Scout takımının başındaki bireyle görüşmemizde ekibimizde bazı öbür oyuncuları da izlediklerini söylemişlerdi. Hatta beni izlerken benden daha iyi bir oyuncuyu izlediklerini söylediler. O oyuncu da Okan Buruk idi. O surattan ikimiz birden transfer olduk. Onun da söylediği gibi bu transferlerin hakikatleşmesi Türk Futbolu ismine çok ehemmiyetliydi.

Son dakika: Emre Belözoğludan Galatasaray teknik direktörü Okan Buruka mesaj