Son dakika: Endonezya'daki kayıp denizaltının ilk parçası bulundu!

Son dakika: Endonezya'daki kayıp denizaltının ilk parçası bulundu!

Son dakika haberine göre Endonezya'da içinde 53 askerle kaybolan denizaltıyı arayan takımın bir enkaz parçasına eriştiği açıklandı. Denizaltıdaki oksijenin de bugün haysiyetiyle tükendiği belirtilmişti.…

Son dakika haberine göre Endonezya'da içinde 53 askerle kaybolan denizaltıyı arayan takımın bir enkaz parçasına eriştiği açıklandı. Denizaltıdaki oksijenin de bugün haysiyetiyle tükendiği belirtilmişti.

Endonezya Donanma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre kayıp denizaltı için arama kurtarma çalışmalarına katılan takım denizaltı enkazının bir parçasına erişmeyi başardı.Son dakika: Endonezyadaki kayıp denizaltının ilk parçası bulunduYapılan açıklamada yapılan taramalar neticeyi denizaltının denizin 850 metre derininde olduğu düşünülüyor. Öte yandan kaybolan denizaltının 500 metre derinliğe kadar inmesi için planlandığı öğreniliyor. Bölgede muhtemel kurtarma harekâtı ve denizaltından canlı kurtarılacak personel için takımların hazır bekletildiği belirtildi.

Denizaltında bulunan 53 tayfanın yalnızca birkaç günlük oksijeni kaldığı ve oksijenin bu sabah erken saatlerde tükendiği açıklanmıştı. Yetkililer tayfanın gidişatını şu an için hipotez edebilmenin olası olmadığı belirttiler.

Son dakika: Endonezyadaki kayıp denizaltının ilk parçası bulundu