Son dakika... Evde bakım ücretleri hesaplara yatıyor

Son dakika... Evde bakım ücretleri hesaplara yatıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Konutta Bakım Desteğini bayram evvelinde hesaplara yatırıyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma gereksinimi olan manili yurttaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak emeliyle yapılan konutta bakım takviyeyi ödemelerinin Kurban Bayramı’ndan evvel hakikatleştirileceğini açıkladı.

Bakan Yanık, hayatlarını kendi başlarına sürdüremeyen, ailesi yanında bakımı olası olmayan manili yurttaşlara kuruluşlarda bakım hizmeti sunduklarını, aileleri yanında kalan manililere ise gündüz bakım hizmeti, konutta bakım takviyeyi gibi hizmet modelleriyle destek olduklarını belirtti.

Bakıma gereksinimi olan manili fertlerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli maksatlarından biri olduğunu söyleyen Bakan Yanık, “Manili yurttaşlarımıza müteveccih siyasetlerimizi aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz istikametinde geliştiriyoruz. Konutta bakım takviyeyi ile bakıma lüzum dinleyen ağır manili yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan yurttaşlarımızı da destekliyoruz. Şu an yarım milyonu aşkın yurttaşımıza konutta bakım takviyeyi veriyoruz” dedi.“KONUTTA BAKIM TAKVİYEYİ ÖDEMELERİNİ HESAPLARA YATIRMAYA BAŞLADIK”

Haziran ayı konutta bakım takviyeyi ödemelerinin Kurban Bayramı’na denk geldiğini andırdıran Bakan Yanık, bayram evveli lüzum sahibi aileleri desteklemek emeliyle ödeme tarihini öne sürüklediklerini belirtti. Bakan Yanık, “Konutta Bakım Takviyeyi ödemelerini hesaplara yatırmaya başladık” dedi.

“893,1 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK”

Bakan Yanık, konutta bakım takviyeyi ödemeleri kapsamında Temmuz ayında 893,1 milyon TL ödeme yapılacağını belirterek, ödemelerin tüm manili yurttaşlara hayırlı olmasını diledi.

: İlginize Sürükleyebilir Büyük göç başlıyor! Bir Hayli bölgede adım atacak yer kalmadı...İzmir mitingine sert tenkit: CHP, HDP'ye dönüşüyor!Aşı olanlara ihtar! Bu bulgulara dikkat

Borsada kolay harekât ve düşük komite için tıklayın