Son dakika... Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı

Son dakika... Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı

Koronavirüs pandemisinden etkilenen ufak ve orta ölçekli firmalara Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kredi vermeye başladı. Krediyi alabilmek için koronavirüs…

Ufak ve Orta Ölçekli Firmaları Geliştirme ve Destekleme Yöneti Başkanlığı Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı aracılığıyla pandemiden negatif etkilenen mikro şirketlere 30 bin liraya kadar, ufak şirketlere ise 75 bin liraya kadar kredi verileceği açıklanmıştı. 3 seneyi geri ödemesiz olan kredi üstelik faizsiz ve güvencesiz. Bir başka ifadeyle parasız olan 5 milyar lira bütçeli Süratli Destek Programı’na müracaatlar 3 Mayıs’ta başlamış ve 21 Mayıs’ta sona ermişti.

Posta Gazetesi'nin haberine göre, destek kutuyu için şartların esnetildiği ve artık ciro kaybı kriterinin aranmadığı ikinci etap müracaatları ise 21 Haziran’da başlayarak dün sona ermişti.

Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Başkanı Hasan Basri Kurt, daha fazla şirketin faydalanabilmesi için vaktin 28 gün daha uzatıldığını açıkladı. Kurt, “Koşulları sağlayan mikro ve ufak ölçekli firmaları dayanağımızdan faydalanmaya davet ediyoruz” dedi. Müracaatlar, e-Devlet üzerinden 6 Ağustos’a kadar yapılabilecek.

GERİ ÖDEME 2024’TE

-Şirketlerin korona salgınından evvel etkin olması ve 2019 senesinde en az 75 bin lira kazanç seviyesine erişmiş olması gerekecek.

-Yenilikçi genç mikro ve ufak şirketlerde minimum kazanç kriterine bakılmayacak.

-Mikro ölçekli şirketlere 3 ay 30 bin liraya kadar, ufak şirketlere de yeniden 3 ay 75 bin liraya kadar destek sağlanacak.

-Şirketler, bu destek programından faizsiz, geri ödemeli ve güvencesiz faydalanacak.

-2017 ve sonrasında kurulan ve yenilikçi faaliyetlerde bulunan şirketlere 25 bin liraya kadar ilave destek verilecek.

-Dayanağın geri ödeme süreci, 2024’te başlayacak ve 2025’in sonuna kadar devam edecek. Başka Bir Deyişle 2 senede bitirilecek.

: İlginize Sürükleyebilir Bu nasıl aile! Bir defa daha gündemdeler... Bir cinayet daha...Yeniden binlerce bireyi dolandırdılar! Markette reyoncuydu Ferrari aldı!Tüm yapıtlarıyla ses getiren Dr. Budayıcıoğlu Hürriyet'te...

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın