Son Dakika: Fatih Terim'in Galatasaray'a vedasının şifreleri! Bu detaylar ne anlama geliyor? "Artık yöneticilik zamanı! Beni kapının önüne koydular diyor..."

Son Dakika: Fatih Terim'in Galatasaray'a vedasının şifreleri! Bu detaylar ne anlama geliyor? "Artık yöneticilik zamanı! Beni kapının önüne koydular diyor..."

Galatasaray'da Fatih Terim yarıyılının sona ermesinin ekoları sürüyor. Sarı kırmızılı kulüpte son yarıyılda yaşanan krizin ardından Florya'ya veda eden tecrübeli teknik adam, yaptığı son paylaşımla uslarda

Galatasaray'da son yarıyılda yaşanan krizin ardından sarı kırmızılı kulüple yollarını ayıran teknik direktör Fatih Terim, Florya'ya veda ettikten sonra yaptığı ilk paylaşımla kafaları karıştırdı.

68 yaşındaki futbol adamı, "Galatasaray'daki ilk imzam ve son imzam" diyerek 1974 senesinde futbolcuyken kontrat imza attığı anı ve son olarak mukavelesini feshederken ebedileştirdiği kareyi paylaştı.

Fatih Terim'in mevzubahisi paylaşımı 250 binden fazla etkileşim alırken; hem seçim ettiği metin, hem kontrat feshine ait imza attığı dokümanda yer alan ayrıntılar, hem de profil resmini değiştirmesi birliktesi yeni münazaraları getirdi.

Son Dakika: Fatih Terimin Galatasaraya vedasının şifreleri Bu detaylar ne anlama geliyor Artık yöneticilik zamanı Beni kapının önüne koydular diyor...

KONTRATI Türkiye Elektrik Kurumu TARAFLI MI FESHEDİLDİ?

Tecrübeli teknik adamın paylaştığı kontrat feshi belgesinin bir kısmında "... A.Ş. Kulübünün 30 gün içinde fesih edeceği türkiye elektrik kurumu..." yazıyor olması, uslara Fatih Terim'in misyonuna türkiye elektrik kurumu taraflı mı son verildiği sualini getirdi.

KULÜP 'KARŞILIKLI UYUŞARAK' DEMİŞTİ

Galatasaray Spor Kulübü, Fatih Terim ile yolların dağılmasının ardından yaptığı resmi açıklamada tecrübeli teknik adam ile yolların karşılıklı anlaşılarak parçaladığını duyurmuştu.

Kulüpten yapılan açıklamanın bir kısmında, "Sevgili Fatih Terim Öğretmenimizle karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu teknik direktörlük misyonuna bugün itibariyle devam etmeyecektir." ifadesinin kullanılması dikkat toplamıştı.

Son Dakika: Fatih Terimin Galatasaraya vedasının şifreleri Bu detaylar ne anlama geliyor Artık yöneticilik zamanı Beni kapının önüne koydular diyor...

BURAK ELMAS: FATİH TERİM TAZMİNAT ARZ ETMEDİ

Öte yandan Galatasaray Başkanı Burak Elmas ise ayrılığın ardından tertip ettiği basın buluşmasında veda görüşmesinin ayrıntılarını anlatmış ve ayrılığın karşılıklı anlaşılarak reelleştiği açıklamasına paralel olarak Fatih Terim'in rastgele bir tazminat arz etmediğini söylemişti.

Elmas, "Bir Hayli haber aslı yansıtmıyor. Devamlı çıkıp açıklama yapacak halimiz yok. Öğretmenimizle çok içten bir konuşma yaptık. Natürel ki bunun ayrıntıları, Galatasaray Başkanı olarak beni ve öğretmenimizi ilgilendirir. Tazminat mevzusunda öğretmenimizin böyle bir arzı olmadı. Biz elimizden geleni yapacağımızı söyledik ama öğretmenimiz de asla Galatasaray’dan böyle bir arzı olmayacağını söyledi. Biz yola çıkarken boş mukavele imza atmıştık, bölerken de çok içten bir konuşma oldu." demişti.

Gözden KaçmasınGalatasarayda soruşturma iddiası Floryada enteresan şeyler, 400 milyon TL, kayıp eşyalar...Galatasaray'da soruşturma iddiası! "Florya'da tuhaf şeyler, 400 milyon TL, kayıp eşyalar..."Haberi Görüntüle

PROFİL RESMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Öte yandan Fatih Terim'in Galatasaray'daki teknik direktörlük misyonundan böldükten sonra profil resminde yaptığı farklılık uslara yeni sual işaretleri getirdi. İdman resmini kaldıran tecrübeli çalıştırıcı, yerine takım elbiseli bir resmini koydu.

Fatih Terim'in bu hücumu, galibiyetlerle dolu kariyerinde futbolculuk ve teknik adamlıktan sonra idareyicilik safhasına geçip geçmediğini merak ettirdi.

FATİH TERİM'İN VEDASINDAKİ PAROLALAR NELER?

GALATASARAY DAHA ÖNCEKİ BAŞKAN ADAYI METİN ÖZTÜRK

"FATİH ÖĞRETMEN 'BENİ KAPININ ÖNÜNE KOYDULAR' DİYOR"

"Fatih öğretmen 'ilk ve son imzam' diyor. Galatasaray’ın idaresinde olmadığım için Fatih öğretmenle alakalı çok fazla yorum yapamıyorum. Bir anlamda beni kapının önüne koydular diyor. Fatih Terim benim gibi bir divan abonesi ve konuşmak isterse Divan Heyeti’nda konuşur."

Son Dakika: Fatih Terimin Galatasaraya vedasının şifreleri Bu detaylar ne anlama geliyor Artık yöneticilik zamanı Beni kapının önüne koydular diyor...

HÜRRİYET GAZETESİ GALATASARAY MUHABİRİ ALİ NACİ MİNİK

"Fatih Terim, Galatasaray için yaşayan bir efsane ve Türk futbol tarihinin münazarasız en galibiyetli teknik direktörüdür. Alex Ferguson, Manchester United için ne anlam ifade ediyor ise Galatasaray için Fatih Terim de odur! Bu ayrılık sonrasında tenkit eten, bu kararı doğru bulan ya da tepki gösterenler oldu! Her insan gibi Fatih Terim’in de yanlışları ya da yanılgıları olmadı mı? Evet… Oldu! Ancak Galatasaray’da bütün 21 kupa ve 8 şampiyonluk kazandıran bir Galatasaray bir efsanesinden bahsettiğimizi unutmayalım."

"FATİH ÖĞRETMEN YAPTIĞI PAYLAŞIMLA 2 EHEMMİYETLİ İLETİ VERDİ"

1- Kerelerce dediğimiz gibi idarenin resmi siteden yaptığı açıklamanın aksine “ Bu ayrılıklı karşılıklı anlaşılarak değil, türkiye elektrik kurumu taraflı alınmış bir karar”
2- Artık Fatih Terim için Galatasaray’da değişik bir ceketi giymenin zamanı!

"Evvel futbolcu ve kaptan, daha sonra Türk futboluna çağ atlatarak teknik direktör olarak Galatasaray’a katkı veren Fatih Terim için artık idareyicilik zamanı! Fatih öğretmen üzerine basa basa vazifeden alınmadan evvel belki de teknik adam olarak çıktığı son maçta şunu söylemişti “ Bu teknik direktör olarak ! Galatasaray’daki son yarıyılım”

"Fatih Terim için artık saha kenarında değil, bir camianın temsilcisi belki de lideri olarak hizmet etme safhasına geçildi. Fatih Öğretmen'nın paylaşımı da artık efsanesi olduğu Galatasaray’a idareyici statüsünde hizmet edeceğinin iletiyi uyuyor."

"Bugüne kadar rakamsız teşebbüs, öneri aldı Fatih öğretmen. Başkan adayı olması, idarelerde misyon alması ismine… Ama saha kenarından parçalamak istemeyen Fatih Öğretmen bu mevzuyu gündemine dahi almamıştı. Fakat artık yeni bir süreç başlıyor. Divan Heyeti abonesi olduğu kulübe Fatih Terim artık saha kenarında değil, idareyici ya da başkan olarak hizmet etmek ismine yakın gelecekte adımlar atabilir."