Son dakika... Fatih'te tramvayla İETT otobüsü çarpıştı: 6 yaralı

Son dakika... Fatih'te tramvayla İETT otobüsü çarpıştı: 6 yaralı

İstanbul Fatih'te Haseki Durağı yakınında raylı yola giren İETT otobüsüyle tramvay çarpıştı. İhbar üzerine vaka yerine çok rakamda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kazada otobüsteki 6 şahıs

Kaza, saat 10.00 sıralarında Turgut Özal Ulus Sokağı üzerinde alana geldi. Sokak üzerinde ilerleyen İETT sürücüyü dönüş yapıp Dr. Adnan Adıvar Sokağı'ne girmek istedi. Bu sırada tramvay yoluna giren İETT otobüs ile tramvay çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle otobüs takribî 5 metre çekildi. İhbar üzerine vaka yerine çok rakamda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kazada otobüste bulunan 6 şahıs yaralandı. Yaralılar vaka yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla etraf sağlık kurumulara götürüldü.

SEFERLER AKSADI

Kaza sebebiyle tramvay seferlerinde aksamalar yaşandı. Seferler Kabataş - Yusufpaşa ve Bağcılar - Fındıkzade durakları arasında yapılabildi. Bu duraklarda indirilen yolcular yürüyerek öteki duraklara erişti.

Kaza sırasında tramvayda bulunan yolcu Bilal Tanrıverdi, "Tramvaya Topkapı'dan bindim. En öne binecektim. Verilmiş sadakamız varmış ki arka tarafa bindim. Tramvayın sürati her zamanki gibiydi. Bence burada yüzde 80 otobüs kabahatliydi. Bizim tramvayın sürücüyü 'otobüs kırmızı ışığı ihlal etti' dedi. Çok kalabalıktı tramvay" diye konuştu.

Kazayı gören Hüseyin Aygın ise, "Tramvay Haseki istikametinden geliyordu. Otobüs karşıya geçerken çarpışıyorlar. 6-7 tane yaralı var. Kimin yanılgılı olduğunu öğrenmiyorum" dedi.

Duraklara yürüyerek erişen yolcularda kendilerinin indirdiklerini yürüyerek duraklara gittiklerini anlattı.

Kaza anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Takribî bir saat süren çalışmaların ardından seferler tekerrür banale döndü.

Son dakika... Fatihte tramvayla İETT otobüsü çarpıştı: 6 yaralı