Son dakika: Fenerbahçe Beko'da Aleksandar Djordjevic gitti, Dimitris Itoudis geliyor

Son dakika: Fenerbahçe Beko'da Aleksandar Djordjevic gitti, Dimitris Itoudis geliyor

F.Bahçe, şampiyon olmasına rağmen Sırp çalıştırıcı ile yollarını ayırdı. Bu ayrılığın ardından Fenerbahçe Beko’nun, CSKA Moskova’dan parçalayan Dimitris Itoudis’i başantrenörlük misyonuna getirmesi bekleniyor.

ING Basketbol Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe Beko’da başantrenör Aleksandar Djordjevic ile yollar parçaladı. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada “Ekibimizin 2021-22 sezonunda başantrenörlüğünü yapan Aleksandar Djordjevic ile yollarımız ufalamıştır. Bedelli alıştırmanımız, ekibimizde vazife yaptığı süreçte kazanma hırsı ve özverisiyle takımımıza liderlik etmiş; ekibimizin ING Basketbol Süper Ligi 2021-22 sezonu şampiyonluğunda ehemmiyetli hisse sahibi olmuştur. Kariyerinin bundan sonraki kısmında kendisine zaferler diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

2+1 SENELİK UYUŞMA YAPILACAK

Bu ayrılığın ardından Fenerbahçe Beko’nun, CSKA Moskova’dan parçalayan Dimitris Itoudis’i başantrenörlük misyonuna getirmesi bekleniyor. Tarafların ilke uyuşmasına vardığı ve Yunan başantrenör ile 2+1 senelik kontrat imza atılacağı bilindi. Itoudis, CSKA ile beraber 2 EuroLeague şampiyonluğu, 6 Rusya Ligi, 6 VTB Ligi şampiyonluğu elde ederken ve iki kere EuroLeague’de senenin alıştırmanı seçilmişti.