Son dakika: Fenerbahçe, Fransız ekibiyle anlaşma sağladı! Kim Min-Jae ayrılıyor...

Son dakika: Fenerbahçe, Fransız ekibiyle anlaşma sağladı! Kim Min-Jae ayrılıyor...

Fransız takımı Rennes, Kim Min-Jae için Fenerbahçe ile uyuşma sağladı. Rennes, Kim Min-Jae transferi için sarı lacivertli kulübe 18 milyon Euro ödemeyi kabul etti.

Fenerbahçe'de gösterdiği performansla bir hayli ekibin transfer listesine giren Kim Min-Jae'nin yeni adresi Fransa oluyor.

Uzun zamandır oyuncuyu kadrosuna katmaya çalışan Rennes, sarı lacivertlileri bonservis mevzusunda ikna etmeyi muvaffak oldu.

Vole'nin haberine göre, Fenerbahçe, yıldız futbolcusu Kim Min-Jae için Fransız kulübü Rennes ile uyuşma sağladı.

Sarı lacivertlilerin bu transfer için Fransız takımından 18 milyon Euro bonservis kıymeti alacağı belirtildi.

RENNES CEPHESİNDE KIM MIN-JAE AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Rennes Teknik Direktörü Bruno Genesio ise Kim Min-Jae transferinin pozitif ilerlediğini belirtirken sansasyonel bir açıklama yapmıştı.

Genesio, Fransız medyasına yaptığı açıklamada, Kim’i almaya çok yakın olduklarını ifade ederek, “Bu transferin bizim açımızdan pozitif istikamette ilerlediğini öğreniyorum ama imza atılmadığı sürece tedbirli konuşmakta fayda var” dedi. Kim’den methiyeyle bahseden Genesio, “Büyük amaçları olan, hırslı ve beynelmilel beceriye sahip bir oyuncu. Bütün aradığımız gibi” diye konuştu.

BU SEZON 40 MAÇTA GÖREV ALDI

Kim Min-Jae, Fenerbahçe formasıyla bu sezon Süper Lig, Avrupa ve Türkiye Kupası olmak üzere toplamda 40 maça çıktı ve 1 gol kaydoldu.

JORGE JESUS GİTMESİNİ İSTEMİYORDU

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Jorge Jesus'un dağılmasını istemediği Güney Koreli korunmacının 2025 senesine kadar kontratı bulunuyordu.