Son dakika: Fenerbahçe, Joao Pedro'nun transferini bitirdi! Transferini maliyeti belli oldu

Son dakika: Fenerbahçe, Joao Pedro'nun transferini bitirdi! Transferini maliyeti belli oldu

Yeni transferlerini peş peşe açıklayan Fenerbahçe, Galatasaray'ın kadrosuna katmak için uğraş verdiği Joao Pedro'yu kadrosuna kattı.

Gelecek sezon kadrosunu kuvvetlendirmek için ataklarını arkası arda açıklayan Fenerbahçe, Galatasaray ile de adı anılan Joao Pedro'nun transferini tamamladı.

Fanatik'in haberine göre, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin girdiği transfer yarışında kazanan sarı lacivertli takım oldu.

Fenerbahçe, Cagliari forması giyen Joao Pedro'nun transferini tamamladı.

Sarı lacivertli takım, Cagliari'ye 6.5 milyon Euro bonservis değeri ödeyecek. Deneyimli futbolcu ise Fenerbahçe'den 2.5 milyon Euro ücret kazanacak. Joao Pedro'nun kısa vakit içerisinde Türkiye'ye gelerek, sağlık hakimiyetlerinden geçmesi ve Fenerbahçe'ye imza atması bekleniyor.

Joao Pedro geçen sezon 39 maça çıkıp, 13 gol, 4 asistle oynamıştı. Cagliari'nin küme düşmesi sonrasında yıldız ad ekipten ufalamak istiyordu.

MENAJERİ İSTANBUL'DA

Deneyimli oyuncunun menajeri ve avukatı İstanbul'a geldi.

Fenerbahçe, kontrat ayrıntılarını konuşmak için pazar günü oyuncunun temsilcileriyle toplandı.

Görüşmeler sonucunda uzlaşma sağlanırken oyuncunun kısa vakitte İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

GALATASARAY'A TRANSFERİNDE MENAJERİN İSTEĞİ KRİZE NEDEN OLMUŞTU

Galatasaray, bir vakittir gündeminde olan Joao Pedro için oyuncu ve kulübü Cagliari ile uyuşmuş ancak menajerinin istediği kurul fiyatı nedeniyle görüşmeler tıkanmıştı.

Cagliari ile 4.2 milyon Euro bonservis karşılığında uyuşan Galatasaray'da Atletik AŞ başkan vekili Erden Timur, oyuncunun menajerinin 700 bin Euro kurul yerine 2.6 milyon Euro istemesi nedeniyle masada kalktı.

Timur'un Pedro'nun menajerine; "Bu doğru ve etik değil. Kabul ediyorsanız daha evvel uyuştuğumuz sayıyı ödeyeceğiz" diyerek masadan kalktığı iddia edildi.