Son dakika: Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Joao Pedro yarışı! Fiyat yükseldi, anlaşma bozuldu...

Son dakika: Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Joao Pedro yarışı! Fiyat yükseldi, anlaşma bozuldu...

Yeni sezon evveli transfer çalışmalarına sürat kesmeden devam eden Fenerbahçe, son olarak Brezilyalı ön libero Willian Arao'nun transferini sarihlerken Galatasaray'la Joao Pedro için karşı karşıya geldi.

Jorge Jesus'u ekibin başına getirdikten sonra transferleri peş peşe açıklayan sarı lacivertliler, şu ana kadar Lincoln Henrique, Bruma, Emre Mor, Tiago Çukur, Joshua King ve Willian Arao'nun transferlerini tamamladı.

Transfere devam eden Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın uzun zamandır kadrosuna katmak için gayret sarf ettiği Joao Pedro için devreye girdiği bilindi.

İtalyan forvetin transferi için kulübü ve oyuncunun menajeriyle bir zamandır görüşmeler reelleştiren sarı kırmızılılar, transferde son evreye kazançken beklenmedik bir büyüme yaşandı.

Galatasaray, Joao Pedro'nun transferi için 2.2 milyon Euro senelik fiyat ve 4.2 milyon Euro bonservis kıymeti karşılığında uyuşma sağlarken Fenerbahçe daha yüksek bir öneriyle geldi.

Oyuncunun bonservisi için 6.5 milyon Euro bonservis ve 2.5 milyon Euro senelik fiyat önerisinde bulunan Fenerbahçe, futbolcunun menajerine ise ekstra 1.5 milyon Euro öneri etti.

Fenerbahçe'nin bu öneriyi sonrası Galatasaray'ın yaptığı uyuşma bozulurken transfer görüşmelerinin sürdürdüğü bilindi.

"JOAO PEDRO TRANSFERİNDE SÜREÇ DEVAM EDİYOR"

Joao Pedro transferinde sürecin devam ettiğini söyleyen Cenk Ergün, şu açıklamaları yaptı:

"Devam eden bir süreç var. Borsaya da sarih bir kulüp olduğumuzdan dolayı, ikinci evreye geçildiği taktirde açıklanacak vaziyetlerdir. Ancak sürecin devam ettiğini size söyleyebilirim."

GALATASARAY'A TRANSFERİNDE MENAJERİN İSTEĞİ KRİZE NEDEN OLMUŞTU

Galatasaray, bir zamandır gündeminde olan Joao Pedro için oyuncu ve kulübü Cagliari ile uyuşmuş ancak menajerinin istediği komite fiyatı nedeniyle görüşmeler tıkanmıştı.

Cagliari ile 4.2 milyon Euro bonservis karşılığında uyuşan Galatasaray'da Atletik AŞ başkan vekili Erden Timur, oyuncunun menajerinin 700 bin Euro komite yerine 2.6 milyon Euro istemesi nedeniyle masada kalktı.

Timur'un Pedro'nun menajerine; "Bu doğru ve etik değil. Kabul ediyorsanız daha evvel uyuştuğumuz sayıyı ödeyeceğiz" diyerek masadan kalktığı iddia edildi.

İTALYA'DAN UYUŞMA SAĞLANDIĞI İDDİASI

Sky Sport Italia'dan Gianluca DiMarzio'nun haberine göre Fenerbahçe, Joao Pedro transferinde mutlu sona erişti.

Habere göre sarı-lacivertli kulüp, 30 yaşındaki Brezilyalı 10 numara için kulübü Cagliari ile 6.5 milyon Euro bonservis kıymetinde uyuşma sağladı.

Joao Pedro'nun menajerinin Cuma gününe kadar İstanbul'a gelerek Ali Koç ile görüşüp transfere son biçimini vereceği ifade edildi.

İstanbul'daki görüşmelerin pozitif izlemesi halinde Joao Pedro'nun Cumartesi günü sağlık hakimiyetleri için İstanbul'a geleceği ve 3 senelik kontrata imza atacağı belirtildi.