Son Dakika: Fenerbahçe'de gündem Alassane Plea! Pazarlıklar sürüyor...

Son Dakika: Fenerbahçe'de gündem Alassane Plea! Pazarlıklar sürüyor...

Jesus'un ekibinde görmek istediği Alassane Plea'da pazarlıklar bütün gaz devam ediyor. Plea, yıllık 3 milyon Euro isterken, Kanarya'nın oyuncu tarafını ikna etmesi bekleniyor. 5 milyon Euro arz eden

Kadrosuna kesinlikle bir forvet almak isteyen Fenerbahçe 'de teknik direktör Jorge Jesus, önceliği bu pozisyon için Alassane Plea'dan yana kullandı.

Sarı-Lacivertliler, Plea ve menaceriyle yapılan görüşmelerde oldukça pozitif bir ilerleme kaydolmuş vaziyette. Alman takımı M'Gladbach'ta forma giyen 29 yaşındaki forvet, 3 senelik uyuşma karşılığında Fener'den senelik 3 milyon Euro arz ediyor.
Fanatik'in haberine göre; Kanarya ise Fransız futbolcuya 2.5 milyon Euro önermiş vaziyette. Plea'nın, istediği fiyatta indirim yapması bekleniyor. Almanlar, bonservis değeri olarak kapıyı 5 milyon Euro'dan açtı.

Maksimum 4 milyon Euro

Fener cephesi, kontratı 2023'te bitecek olan Plea için bu kadar yüksek bir sayı ödemeye sıcak bakmıyor. Alınan bilgiye göre Fenerbahçe, bonuslar dahil olmak üzere M'Gladbach'a, takribî 4 milyon Euro'luk bir öneride bulundu ve karşı tarafın yanıtı beklenmeye başladı. Taraflar arasındaki görüşmelerin bu hafta içerisinde de devam edeceği bildirildi. Şayet Plea ve kulübü, beklenen indirimleri yaparsa, bu transferin bitmesine kesin gözüyle bakılıyor.