Son dakika: Fenerbahçe'de Jorge Jesus'un en zor kararı! 6 isimle yollarını ayırması gerekecek | Transfer haberi

Son dakika: Fenerbahçe'de Jorge Jesus'un en zor kararı! 6 isimle yollarını ayırması gerekecek | Transfer haberi

Halihazırda 18 yabancısı bulunan F.Bahçe’de bu sayı 14’e düşmek zorunda. Portekizli teknik adamın kampa kadar ön libero ve golcü transferi istemesiyle sarı lacivertlilerin kadrosunda bulunan yabancı

Yeni sezona yeni teknik direktör ve yeni umutlarla ‘Merhaba’ diyen Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un yaptığı nokta değişler sürerken, Portekizli teknik adamın kampa kadar ön libero ve golcü transferi istemesiyle sarı lacivertlilerin kadrosunda bulunan yabancı oyuncu rakamı 20’ye erişecek. Bu gidişatta Fenerbahçe idaresinin ligin başlayacağı 5 Ağustos tarihine kadar kadrosunda bulunan yabancı oyuncu rakamını 14 indirmesi, bunun için de en az 6 futbolcuyla yolları ayırmak için bir yöntem üretmesi gerekiyor.

Mevcut kadroda 18 yabancı var

Yeni seçilen TFF idaresinin, yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili olarak kulüplerin isteği istikametinde karar alacaklarını belirtmesiyle 2022-23 sezonuna 14 yabancı kaidesinin aynen devam etmesi bekleniyor. Ancak Fenerbahçe’de şimdiden 18 yabancı futbolcu bulunuyor. Geride vazgeçtiğimiz sezon sarı lacivertlilerin kadrosunda yabancı oyuncu olarak Kim Min-Jae, Attila Szalai, Diego Rossi, Miguel Crespo, Dimitris Pelkas, Marcel Tisserand, Filip Novak, Osayi Samuel, Luiz Gustavo, Miha Zajc, Enner Valencia ve Mergim Berisha yer alıyordu.

Dört ad kiradan dönüyor

Kiradan dönecek olan Mauricio Lemos, Samatta, Steven Caulker, Max Meyer ile yeni transferler Bruma ve Lincoln Henrique ile beraber Fenerbahçe’de yabancı rakamı şu an için 18’e çıkmış gidişatta. Yeni teknik direktör Jorge Jesus’un istediği bir ön libero ve santrforun ekibe katılmasıyla beraber bu sayı 20’ye erişecek. Avrupa’nın muhtelif kulüplerinden Kim Min Jae, Attila Szalai, Diego Rossi, Miguel Crespo, Pelkas ve Tisserand’a öneriler geldiği öğrenilirken bu oyuncular için de son kararı Jesus verecek.

Üç futbolcu görüşme odasına

Gerek maliyetleri yüksek olduğu için gerek forma bahtları eksildiği için Gustavo ve Novak ile talibi çıkmazsa Tisserand’ın görüşme odasına çağrılması bekleniyor. Bununla birlikte Jesus’un Gustavo ile idmanlarda yakından ilgilendiği, Brezilyalının alacaklarında indirim yapması vaziyetinde kadroda kalabileceği belirtiliyor. Kiradan dönecek olan Lemos, Samatta, Caulker ve Meyer’in kalma talihinin düşük olduğu ve yine kiraya verilmelerinin beklendiği dile getirildi. Tüm bu belirsizlikleri Jesus’un netleştirip kadrodaki yabancı rakamını 5 Ağustos tarihinden evvel 14’e indirmesi gerekiyor.