Son Dakika: Fenerbahçe'de Kim Min-Jae bilmecesi! İdmanlara katılmıyor ama...

Son Dakika: Fenerbahçe'de Kim Min-Jae bilmecesi! İdmanlara katılmıyor ama...

Rennes'e gideceği konuşulan Kim Min-Jae için henüz resmi bir açıklama gelmemesi kafaları karıştırdı. Napoli'nin daha iyi bir öneriyle devreye girdiği öne sürüldü. Güney Koreli oyuncu için İtalyanlar'ın,

Geçen sezonun başında Çin takımı Beijing Guoan'dan alınan ve kısa müddette Fenerbahçe 'nin en ehemmiyetli oyuncularından biri haline gelen Kim Min-Jae'nin, Rennes'e gideceği bilinmişti. Fransız takımının bu transfer için Sarı-Lacivertliler'e, 19.5 milyon Euro bonservis değeri ödeyeceği konuşuluyordu.

Büyük çoğunluğu peşin

Transfer görüşmeleri nedeniyle takribî 3 gündür Kanarya'nın idmanlarında yer almayan Kim'le alakalı henüz resmi bir açıklama gelmemesi kafaları karıştırdı. Zira Güney Koreli oyuncunun Rennes'in yolunu yakalayacağı konuşulurken, bir başka talibi Napoli'nin yeni bir öneriyle Fener'in kapısını çaldığı öne sürüldü.

Fanatik'in haberine göre; İtalyanlar'ın, takribî 21 milyon Euro'luk bir bonservis kıymetini gözden çıkardığı ve bu paranın büyük bir çoğunluğunu da peşin olarak vermeyi kabul ettikleri bildirildi.

Ödemeleri yapacaklar...

Kim'in, Guoan'dan daha önceki öğretmeni Bruno Genesio'nun, 25 yaşındaki stoperi kendi ekibine gelmesi için ikna etmeye çalıştığı bilindi. Ancak Kim'in, Devler Ligi'nde dolaysız gruplarda çaba edecek İtalyanlar'dan yana seçimini yapmak istediği iddia edildi. Kendisi için en uygun koşulların kabul edilmesini isteyen Kanarya’nın ise deneyimli korunmacıdan gelecek parayı ilk olarak, öğretmeni Jorge Jesus ile yeni gelen futbolcuların ödemelerinde kullanmayı tasarladığı bildirildi.

İstanbul'a geliyorlar

Öte yandan Di Marzio'nun son iddiasına göre; Napoli idareyicileri, Kim Min Jae transferini bitirmek için bugün İstanbul'da Fenerbahçe idaresiyle görüşecek.