Son Dakika: Fenerbahçe'de Mesut Özil krizi devam ediyor! Menajerinden yeni açıklama...

Son Dakika: Fenerbahçe'de Mesut Özil krizi devam ediyor! Menajerinden yeni açıklama...

Mesut Özil'in Fenerbahçe hesabını takipten çıkması gündem oldu. İsmail Kartal yarıyılında müddetsiz olarak kadro dışı vazgeçilen Özil'in Fenerbahçe'den ufalayacağı iddiaları daha kuvvetlendi. Kardeşinin

Fenerbahçe'de Mesut Özil krizi devam ediyor. Yıldız futbolcu sosyal medya hesaplarından Fenerbahçe'yi takipten çıkardı. Yaşanan bu büyümenin ardından Mesut'un Fenerbahçe'den ufaladığı iddiaları da gündeme geldi.

Fenerbahçe için Mesut Özil transferi; 'Rüya', yıldız futbolcu için çubuklu forma; 'Çocukluk hayali'ydi… Kariyerinde Almanya Ulusal Ekibi ile Dünya Şampiyonluğu, Real Madrid ve Arsenal'le pek çok kupa kaldıran ve Fenerbahçeli olduğunu Türkiye'den çok uzakta olmasına karşın dile getiren Mesut, sarı-lacivertli taraftarlar için bir gün izleme hayali kurdukları erişilmez bir yıldızdı.

Tribünlerin senelerce yaptığı "Gel gündüzle gece olalım, gel semanda yıldız olalım, seninle mutlu yarınlara koşalım, gel birlikte Mesut olalım" tezahüratı Ocak 2021'de asla dönüştü.

UÇAĞINI BİNLERCE ŞAHIS TAKİP ETTİ

Mesut'un 18 Ocak'ta Londra'dan uçağa binip, İstanbul'a indiği ana kadar geçen vakti 300 binden fazla şahıs canlı olarak takip etti… Yıldız futbolcunun havalimanına inişi yaşananların rivayet ya da rüya olmadığının ispatıydı…

27 Ocak'taki imza merasiminde Mesut Özil'in "Fenerbahçe için rüya, benim için hayaldi. İki taraf için muhteşem bir birliktelik olacak" lafları dev aşkı resmiyete dönüştürdü.

'F.BAHÇE'DEN BAŞKA YERDE OYNAMAM'

22 Süper Lig maçında 8 gol-2 asistlik performans gösteren Mesut Özil, 24 Mart 2022 tarihinde kulüpten yapılan bir açıklamayla kadro dışı kaldı…

Karar sonrası suskunluğunu gözeten 33 yaşındaki oyuncu, 31 Mayıs'ta sosyal medya hesabından "Altını çizerek yineliyorum; Fenerbahçe'den başka bir ekipte kariyerini noktalamayacağım. Kontratım süresi süresince, çubuklu formamızı terletmek tek emelim. Profesyonel hayatın lüzumlulukları gereği, idaremizin benimle alakalı bir karar alması vaziyetinde ise bu tutuma yalnızca saygı dinleyeceğim. Her zaman dediğim gibi aslolan Fenerbahçe'dir" ifadelerini kullandı.

VE HER İNSAN ÖLDÜRÜR HOŞLANDIĞINI!

Mesut'un kalmasını isteyenler gibi onun da gözü yeni teknik direktör Jorge Jesus'un vereceği karardaydı. Ancak Portekizli teknik adam, 3 Haziran'daki imza merasiminde "Kendisiyle alakalı alınan karara aynı biçimde devam edeceğim. Burada ehemmiyetli olan Jorge Jesus değil, Mesut Özil değil, burada ehemmiyetli olan Fenerbahçe" diyerek yıldız ada kapıyı kapattı.

Buna karşın oyuncunun menajeri, her kezinde Mesut'un kontratı bitene kadar kalacağını açıkladı. Ancak şiirde de dediği gibi "Her insan öldürür hoşlandığını…" Mesut son hücum ile sosyal medyadan F.Bahçe'yi takibi vazgeçti. Ekip dostları ve basketbol şubesini ise takibi sürdürüyor.

WERDER BREMEN İDDİASI

Fenerbahçe'de ekibe geri dönmesi artık muhtemel gözükmeyen Mesut Özil için sürpriz bir transfer iddiası gündeme geldi. 

Fenerbahçe'yi sosyal medya hesapları üzerinden de takip etmeyi vazgeçen Mesut için Werder Bremen'in harekete geçtiği iddia edildi. Bundesliga 2'den Bundesliga'ya yükselen Werder Bremen'de Genel Direktör Frak Baumann'ın Mesut Özil'le alakalı çalışmalara başladığı ifade edildi.

Frank Baumann ile Mesut Özil birbirlerini Werder Bremen sayesinde iyi tanıdığı ve zaman zaman görüşmeler yaptıkları iddia edildi. Ünlü futbolcunun Fenerbahçe ile kontratını sonlandırıp bonservisini alacak olması Alman kulübünü umutlandırıyor.

HENÜZ RESMİ TEŞEBBÜSTE BULUNULMADI

Frank Baumann'ın Mesut Özil'i değersiz olarak kadroya katmayı düşündüğü yazıldı. 34 yaşındaki oyuncunun Fenerbahçe'den dağılmasını bekleyen Werder Bremen'in henüz transfer için resmi teşebbüslerde bulunmuş değil.

MENAJERİ SON VAZİYETİ ANLATTI

Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt, yıldız futbolcunun geleceği hakkındaki son vaziyeti Sabah Spor'a açıkladı. Söğüt, "Mesut'un vaziyetinde bir büyüme yok, rastgele bir görüşme de olmadı. Kendisinin Fenerbahçe'de iki senelik mukavelesi var. Biz kontrattaki koşullar neyse o koşullara uymaya devam edeceğiz." dedi.