Son Dakika: Fenerbahçe'de sıcak saatler! Joachim Löw'den Ali Koç'a cevap...

Son Dakika: Fenerbahçe'de sıcak saatler! Joachim Löw'den Ali Koç'a cevap...

Fenerbahçe'de sezon sonuna kadar göreve getirilen İsmail Kartal mesaiye başladı. İsmail Kartal kararı sonrası taraftarın tenkit gayeyi haline gelen Ali Koç ve idare yeni sezon için öğretmen arayışlarını

Fenerbahçe'den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Sarı-Lacivertli ekipte sezon sonuna kadar İsmail Kartal teknik direktörlük görevini üstlenirken, başkan Ali Koç yeni yapılanma için Avrupa turuna çıkmıştı. Ali Koç'un ilk durağı Joachim Löw için Almanya oldu.

Sabah'ın haberine göre; İsmail Kartal'ın göreve getirilmesinden sonra taraftarın tepkisiyle karşılaşan Ali Koç, yeni sezon için öğretmen arayışlarına devam ediyor. İki ad üzerinden yürüyen Ali Koç, evvel Löw ile görüştü. Bugün de Portekizli öğretmen Jorge Jesus ile görüşecek.

Löw ile bir vakittir görüşme reelleştiren Ali Koç, geriye kalan sezon için Alman öğretmeni ikna edememişti. Sezon yarısında ekip çalıştırmak istemeyen Löw bu isteği yalanlamıştı.

Sarı-lacivertli kulübün başkanı, Alman teknik adam ile ülkesinde surat surata bir görüşme asıllaştırdı. İlk buluşmanın pozitif geçtiği ve 61 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcının düşünmek için zaman istediği bilindi.

B PLANI JORGE JESUS

Tarafların bir defa daha bir araya geleceği ifade edildi. Almanya'dan pozitif izlenimlerle parçalayan Ali Koç'un ikinci durağı ise Lisbon şehri oldu.

SÜRECİ FAZLA UZATMAK İSTEMİYOR

Benfica ile kontratını bitiren Jorge Jesus ile bugün bir araya gelmesi bilave edilen başkan Koç, Portekizli teknik direktörle koşulları masaya yatıracak. Bu görüşme trafiğinin ardından sarı-lacivertli idare yol haritasını belirleyecek.

İdare, gelecek sezon için Löw veya Jesus arasında seçim yapacak. Süreci fazla uzatmak istemeyen Fenerbahçe, gelecek sezon için kariyerli bir öğretmenle el sıkışıp transfer tasarılamasını da ona göre yapmayı düşünüyor.