Son Dakika: Fenerbahçe'nin yeni transferi Joshua King'den Ronaldo ve Ozan Tufan açıklaması! "Beni mahvedecek"

Son Dakika: Fenerbahçe'nin yeni transferi Joshua King'den Ronaldo ve Ozan Tufan açıklaması! "Beni mahvedecek"

Fenerbahçe'nin yeni transferi Joshua King, sarı lacivertli ekibin bugünkü idmanı sonrasında basın üyelerinin sorularını cevapladı.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Joshua King, sarı lacivertli ekibin bugünkü idmanı sonrasında açıklamalarda bulundu

İşte o laflar:

Burada olduğum için çok mutluyum. Kariyerimde oynamış olduğum en büyük camia diyebilirim. Kariyerimde Manchester United da var ama orada çok oynayamadığım için bunu söyleyebilirim. En iyi dostum Türk ve Fenerbahçeli ve şayet makûs oynarsam öğreniyorum ki beni mahvedecek.

Santrfor oynamış bir oyuncuyum ama çok güzergahlıyım. Bournemouth'ta ve Watford'da 4-3-3-'şan solunda oynadım. Formasyona göre de pozisyonlar değişebiliyor. Santrfor artta 10 numara olarak da oynadım. Değişik pozisyonlarda oynayabiliyorum. Sol kanat veya merkez oyuncusu olarak da oynadım. Ana pozisyon olarak santrfor oynamaktan neşe alıyorum. Korunma arda koşu yapıp gol kısmetleri bulmayı hoşlanıyorum. Ehemmiyetli olan öğretmenin temennisi, sağ veya sol kanat oynamamı isterse bunu da yapabilirim. Emelim ekibe takviyeci olmak.

Manchester United'a 16 yaşımda gittim. Cristiano Ronaldo, Tevez, Rooney, Berbatov oradaydı ve dünyanın en iyi ekibiydi. O kadroda yer bulmam güç olmuştu ve ben de başka kulübe gittim. Her oyuncuda olduğu gibi bende de onlara karşı oynarken ekstra motivasyon oldu. Değişik ekiplerde oynarken United'a 4-5 gol attım. Manchester United'a saygım çok büyük. Yüksekokulda aldığım eğitimin kariyerime katkısı büyük. Şimdi Fenerbahçe'deyim. Henüz 30 yaşındayım, santrforlar zirve performanslarını bu yaşlarda gösteriyor. Keşke daha erken gelebilseydim ama gidişat bu ve taraftarlar için bu ekibe katkı yapmak istiyorum.

Ekip olarak Dinamo Kiev maçlarına odaklandık. 2-3 idman yapabildim ekiple birlikte. 12 yıldır profesyonel futbolcuyum ve yaptığımız idmanlar benim gördüğüm en ağır idmanlar. Öğretmenimiz çok tecrübeli, ne istediğini öğreniyor. %100 fit olmak için azıcık daha zamana lüzumum var. Dinamo Kiev maçı için Polonya'ya gidip en iyimizi ortaya koymak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde 7 dakika vakit aldım, hayalim orada oynayabilmek. Ekip olarak iyi olduğumuzu düşünüyorum, umarım iyi neticeler alacağız.

Ozan Tufan benim kardeşim. Watford'da beraber çalıştık, İngilizcesi iyi değildi ve ona takviyeci oldum. Ben de ilk senelerimde konuşmakta zorlanıyordum. Onu Londra'daki Türk lokantasına götürdüm, şehri gösterdim ve iyi anlaştık. Neye lüzumu olursa söylemesini istedim. Birkaç ay sonra ona Fenerbahçe'yi sordum, çok hoş şeyler söyledi, Fenerbahçe'ye gitmemin harikulade olacağını söyledi. Geri döndüğünde kulüple benim hakkımda konuşacağını söyledi. Daha sonra buraya döndü ama görüşmeye devam ettik. Fenerbahçe ile alakalı bana hep iyi şeyler söyledi. Kendisine çok saygı dinliyorum ve Hull City'de galibiyetler diliyorum.

İstanbul'daki hayat çok hoş. Yaşam stilinizi öne koyup iş etiğinizi arkaya atarsanız işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Linnes, Sörloth, Omar burada iyi işler yaptı. İş etiğimi yüksek yakalayıp ben de zaferli olmak istiyorum. Öğretmenimiz çok iyi, taraftarlarımız çok istekli. Ben de onlar için çaba etmek istiyorum. Tatil yapmak için değil zaferli olmak için buradayım. Verdiğim karardan %1 dahi kuşkum yok.