Son dakika: FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine ulaşıldı! Flaş detaylar: Her şeyi anlattı

Son dakika: FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine ulaşıldı! Flaş detaylar: Her şeyi anlattı

Son dakika haberine göre MİT operasyonuyla Kırgızistan'dan getirilen FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine erişildi. İnandı, FETÖ üyesi olduğunu itiraf etti ve "36 yıldır bu hareketin içindeyim"…

FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesinde, "Gülen ile surat surata görüşmelerim oldu. En son 2021 Mart ayında görüştüm. Adaletli Öksüz ile Ankara'da bir konutta tanıştım. 36 yıldır bu hareketin içindeyim. 2017'den bu tarihe kadar Orta Asya Sorumlusu görevini yürüttüm. Kırgızistan'da ülke imamı olarak görev yaptığım doğrudur" dediği bilindi.

İşte Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber'in eriştiği FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesinin ayrıntıları...

35-36 senedir teşkilatta olduğunu söyledi. Üniversiteye kayıt yarıyılında teşkilatla tanıştığını söyledi. Sohbetlere katılma himmet getirme konusunda sorumluluk üstlendiğini anlattı. Ankara’daki sohbetler sırasında Adaletli Öksüz’le tanıştığını söyledi. 2017’den sonra FETÖ’nün Orta Asya sorumlusu oldu. Azerbaycan, Tacikistan, Türkmenistan gibi ülkelerdeki sorumluların üzerindeydi. Elimden geldiğince teşkilat yetkililerine pasaport almak için Kırgızistan yetkilileriyle görüştüm.

İnandı, "Gülen ile surat surata görüşmelerim oldu, en son 2021 Mart ayında görüştüm" dedi.

KAŞİF KOZİNOĞLU DETAYI...

"Bilgiler tamamen yanlıştır, haremim ve servetim olduğu yanlıştır. Hiçbir ülkenin casusu değilim"

"TEŞKİLAT YANLIŞLARINI KABUL ETMELİ"

DHA’nın edindiği bilgiye göre, FETÖ’nün Orta Asya Genel Sorumlusu olduğunu itiraf eden Orhan İnandı’nın kendisine yakın teşkilat azalarına, “Çoğu zaman vicdan muhasebesi yapıyorum ve şunu görüyorum; ben de dahil teşkilat idareyicileri suratından, on binlerce insan işinden oldu, yaşamlar alt üst oldu. Bizlerse lüks yaşam sürmeye devam ediyoruz. Bu gidişata ‘yolun mukadderatı’ diyemeyiz. Teşkilat bir öz tenkit yaparak yanlışlarını kabul etmeli ama bunu yapacak cesaret ben de dahil kimsede yok” dediği ortaya çıktı.

DİNİ NİKAHLI EŞİNİ TEŞKİLATTAN GİZLEMİŞ

Öte yandan Orhan İnandı’nın takribî 15 yıldır Kırgız bir bayanla ilişki yaşadığı, bu ilişkisinden de 2 çocuğu olduğu bilindi. İnandı’nın bu ilişkiyi teşkilattan sakladığı, dini nikahını teşkilat dışı bir imama kıydırdığı belirtildi. İnandı gibi dini nikahlı ilişkiler yaşayan FETÖ üst düzey idareyicileri arasında Abdullah Gafil, Mustafa Özcan ve Harun Tokak’ın da bulunduğu bildirildi.

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR

FETÖ'cü Orhan İnandı hakkında ayrıntılar emin oldudaha fazla video için