Son dakika... FETÖ'nün üst düzey sorumlularından Kaynak Holding'in eski mali işler koordinatörü yakalandı

Son dakika... FETÖ'nün üst düzey sorumlularından Kaynak Holding'in eski mali işler koordinatörü yakalandı

FETÖ'nün finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum soyulan Kaynak Holding'in eski mali işler koordinatörü ve teşkilatın üst düzey sorumlularından B.A., İstanbul'da yakalandı.

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'silahlı terör örgütü kurma, idareme veya aza olma' ve 'anayasal kumpası ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçlarından aranan, kayyum soyulan Kaynak Holding'in eski mali işler koordinatörü ve teşkilatın üst düzey sorumlularından B.A.'nın yakalanması için çalışma başlattı. Kastamonu nüfusuna kayıtlı B.A.'nın İstanbul'da olduğu belirlendi. Tespit edilen adrese tertip edilen operasyonda B.A. yakalandı.

Kastamonu polisi ayrıca 'Silahlı terör örgütü kurma, idareme veya aza olma' suçundan aranan ve daha evvel kente vazife yapan eski komiser E.K.'yi Ankara'da, darbe teşebbüsü sonrası askeri okuldan ilişiği kesilen ve hakkında yakalama kararı bulunan S.C.'yi ise Adana'da yakaladı.

Kastamonu'ya getirilen 3 kişi, harekâtlarının ardından skonutk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.