Son Dakika... Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Sırbistan'a kaybetti (Voleybol maçı özeti ve sonucu)

Son Dakika... Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Sırbistan'a kaybetti (Voleybol maçı özeti ve sonucu)

A Ulusal Kadın Voleybol Ekibi, 2021 Avrupa Şampiyonası yarı final maçında son şampiyon Sırbistan'a 3-1 mağlup oldu. Filenin Sultanları, üçüncülük maçında Hollanda ile kozlarını paylaşacak.

A Ulusal Kadın Voleybol Ekibi ile Sırbistan, 2021 Avrupa Şampiyonası yarı final maçında kozlarını paylaştı.

Filenin Sultanları, çabayı 3-1 kaybetti ve final fırsatını kaçırdı.

Sırbistan'ın başşehri Belgrad'da oynanan karşılaşmaya 3-0'lık seriyle başlayan Türkiye, ilk sette farkı 5 rakama kadar 13-8 çıkardı. Boskovic'in tesirli performansıyla 7-1'lik seri tutan Sırbistan karşısında 15-14 geriye düşen ulusallar, daha sonra derlenerek 42 dakika süren ilk seti 34-32 aldı.

İkinci sete iyi başlayan taraf 4-0'lık seriyle Sırbistan oldu. Boskovic ile sayı üretmeye devam eden Sırbistan vaziyeti 16-12 yapsa da ulusallar, 16-16'lık denkliği

yakalamasını öğrendi. Son kısma 21-18 önde giren Türkiye, skor avantajını değerlendiremeyerek ikinci seti 28-26 kaybetti: 1-1
A Ulusal Ekip, ilk kısımda istediği performansı sergileyemediği üçüncü sette, 5 sayı geriden gelerek 19-19'luk denkliği tutmasına karşın yeniden sonunu getiremedi. Sırbistan, 25-23'lük skorla setlerde 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette üst üste kusurlar yapan ve oyundan kopan ulusal ekip, seti 25-13, karşılaşmayı da 3-1 kaybetti.

39 SAYI KAYDOLDU

Finale yükselen Sırbistan'da 39 sayı kaydolan Boskovic, maçın en skorer adı oldu.

Son iki şampiyonayı kazanan Sırbistan, 2019'da Ankara'da oynanan final maçında Türkiye'yi 3-2 mağlup etmişti.

RAKİP BELİRLİ OLDU

Türkiye, Hollanda ile yarın üçüncülük yarışmasında karşılaşacak.

Yarı finalde Hollanda'yı 3-1 yenen İtalya, Stark Arena'nın konut sahipliği yapacağı ve TSİ 21.00'de başlayacak final karşılaşmasında Sırbistan ile altın madalya gayreti verecek.

A Ulusal Ekip ise TSİ 18.00'de başlayacak üçüncülük maçında Hollanda ile karşılaşacak.

YARI FİNALE KADAR YENİLGİSİZ

Sırbistan, Romanya, Hırvatistan ve Bulgaristan'ın ortaklaşa tertip ettiği şampiyonada yarı finale kadar maç kaybetmeyen "Filenin Sultanları, yalnızca ilk maçta Romanya'ya set vermişti. Ulusallar, sonrasında Ukrayna ve Polonya'yı mağlup etmeyi muvaffak olmuştu.

Son Dakika... Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Sırbistana kaybetti Voleybol maçı özeti ve sonucu

Pro Sanal Bahis yalnızca Misli.com'da! Türkiye'de ilk ve tek, hemen aza ol...