Son Dakika: Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten yabancı sınırı ve yeni teknik direktör açıklaması

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten yabancı sınırı ve yeni teknik direktör açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni teknik direktör ve yabancı hududu mevzusunda ehemmiyetli değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ankara'da asıllaştırılan Türkiye Futbol Federasyonu Mucizevi Tercihli ve Basmakalıp Mali Genel Kurulu'nda sarı kırmızılı kulübün gündemine ait açıklamalarda bulundu.

Tercihe tek aday olarak giren Mehmet Büyükekşi'yi desteklediklerini ve bu istikamette imza verdiklerini söyleyen Özbek, Galatasaray'ın teknik direktör muammasına da değindi. Özbek, "Mazbatayı daha yeni aldık ama teknik direktör ile alakalı çalışmalarımızı çok evvelden başlatmıştık. Yeni teknik direktörü birkaç gün içinde açıklayacağız." dedi.

YABANCI HUDUDU LAFLARI

Yabancı hududunun aynı biçimde kalması gerektiğini korunan Dursun Özbek, "En az 1 yıl eskiki yabancı statüsü devam etmeli. Uyarlama kolay değil, yapılan sözleşmeler var. Yabancı havuzu kulüpler için ehemmiyetli. 1 yıl daha böyle devam ederse kulüpler rahat soluk alacaktır diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Özbek ayrıca, "Galatasaray olarak Mehmet Büyükekşi'yi destekliyoruz. Onun için imza verdik. Çok galibiyetli olacaklarına inanıyorum. Kendileriyle de problemleri kavga fırsatı bulduk. Kulüplerin yapması gereken ona destek vermek. Mevcut meselelerin içinden çıkmanın en iyi yolu aynı potada eritmektir. Sanıyorum öyle olacak. biçiminde konuştu.