Son dakika: Galatasaray transferde hız kesmiyor! Hedefte 5 yıldız var

Son dakika: Galatasaray transferde hız kesmiyor! Hedefte 5 yıldız var

Leo Dubois, Haris Seferoviç ve Florian Grillitsch ile uyuşan sarı kırmızılılar transferde sürat kesmiyor. Fenerbahçe ile sarih artırmaya girmemek için Joao Pedro’dan bırakan Galatasaray’da 10 numara

Kadrosunu 6 transferle kuvvetlendiren ve hafta sonunda Leo Dubois, Haris Seferovic ve Florian Grillitsch ile el sıkışan Galatasaray çalışmalarına son hız devam ediyor. Atletik AŞ Başkan Vekili Erden Timur, tüm görüşmeleri titizlikle yürütürken sarı kırmızılılar 2 orta saha, 1 stoper, 1 kanat oyuncusu ve bir golcü daha transfer etmeyi tasarlıyor. Galatasaray’ın şu anda temas halinde bulunduğu bir hayli ad var.

MİDTJYLLAND İLE PAZARLIK SÜRÜYOR

EVANDER: Joao Pedro için Fenerbahçe’nin yüksek öneri vermesi sebebiyle “Müzayedetmeye girmem” diyerek Brezilyalı oyuncudan bırakan Galatasaray, bu bölge için iki oyuncu ile görüşüyor. Sarı kırmızılılar Evander için Midtjylland ile pazarlık halinde. 24 yaşındaki Brezilyalı için Galatasaray, Danimarka temsilcisine 5 milyon Euro öneri etti. Midtjylland’ın ise 7-8 milyon Euro istediği bilindi. Evander’in senelik maliyetinin ise 1 milyon Euro olduğu dile getirildi.

HARİT 4 MİLYON EURO İSTİYOR

AMiNE HARiT: Evander için Midtjylland ile görüşmeler devam ederken Galatasaray’ın bu pozisyon için bir başka seçeneği ise geçen seneyi Marsilya’da geçiren Schalke’li Amine Harit! Ancak bu oyuncu senelik bütün 4 milyon Euro arz etti. Fiyatı düşürmek ismine Galatasaray görüşmelerini yürütürken hedef bu sayıyı 2.5 milyon Euro’ya sürüklemek. Bu oyuncuların değişik seçeneği ise Palmerias’ta forma giyen Gustavo Scarpa.

EMBALO İÇİN BENFİCA İLE MASADA

UMARO EMBALO: Bir de kanat dayanağı isteyen Galatasaray, sürpriz bir oyuncuya talip oldu. Sarı kırmızılılar, Benfica U21 ekibinde forma giyen Umaro Embalo için Portekiz takımı ile görüşmelere başladı. Scout takımının önerdiği ve gelecek vadeden Embalo için Galatasaray, Benfica’ya kiralama önerisinde bulundu. Portekiz takımı bu transfere onay verirse Yunus-Kerem-Barış Alper’den oluşan kanat rotasyonuna bir genç oyuncu daha katılacak.

STOPERİN BIRAKILMAZI KAAN AYHAN

KAAN AYHAN: Jason Denayer’in istediği senelik fiyatı astronomik bulan Galatasaray Kaan Ayhan için temaslarını koparmadı. Yerli oyuncu niteliğini de artırmak isteyen Galatasaray, uzun zamandır gündeminde yer alan ulusal futbolcu için Sassuolo ile bu hafta içinde bir görüşme daha asıllaştıracak. Sarı kırmızılılar, Kaan Ayhan için 5 milyon Euro isteyen İtalyan takımını 3.5-4 milyon Euro arasında bir bonservis sayısına ikna etmeye çalışacak