Son dakika: Galatasaray'da Cenk Ergün dönemi!

Son dakika: Galatasaray'da Cenk Ergün dönemi!

İtalyan atletik direktör Pasquale Sensibile ile yollarını ayırdığını açıklayan Galatasaray, futbol direktörlüğü vazifesine ise Cenk Ergün'ü getirdi. Yeni vazifesine ait kulüp televizyonuna konuşan Ergün,

Atletik Direktör Pasquale Sensibile ile yollarını ayırdığını açıklayan Galatasaray, futbol direktörlüğü vazifesine Cenk Ergün'şan getirildiğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörlüğü vazifesine Cenk Ergün getirilmiştir. Kendisine yeni misyonunda zaferler dileriz." denildi.

Misyona geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Cenk Ergün, "Çok coşkulu, mutlu ve şerefliyim. Galatasaraylıyım, bu kulübe hizmet edebilme talihini daha evvel yaşadım. Geri dönmek bana hoş duygular yaşatıyor. Tarif edemeyeceğim kadar coşkuluyum. Geçen zaman sanki dün gibi. Kulüpten dağıldığımdan bu yana zaman çok süratli geçmiş gibi. Ama burada ehemmiyetli olan Galatasaray, geri kalan her şey bizim için teferruat. Tekerrür kulübüme hizmet verme talihini tuttuğum için çok mutluyum. Kulüpten bölmeden evvel de aynı pozisyondaydım. Yeniden tekerrür futbol işlemleri, idarenin ve Atletik A.Ş.'nin öngördüğü biçimde uygulamak üzere misyona geldim. Florya'nın A'dan Z'ye idareye karşı sevk ve yönetini sağlamakla vazifeliyim." dedi.

Sarı kırmızılı ekipte yeni teknik direktörün kim olacağına müteveccih gelen suale de cevap veren Ergün, "Galatasaray'da devam eden bir teknik direktör kontratı var. Ben şu andan itibaren bu sürece dahil olacağım. Bir Hayli adın ismi geçiyor, idarenin de temasları oldu. Okan Hoca'nın Buruk da adı geçiyor. Ama hali hazırda bir teknik direktör olduğu için değişik adlardan bahsetmek çok doğru olmayacaktır." diye konuştu.

Yapılacak transferler hakkında da bilgi veren Ergün, "Şampiyonluk lafı tüberkülozayız ama Galatasaray şampiyonluk için, en sona gidebilmek için gayret verecektir. Galatasaray'ın kadrosunda bizimle devam edecek olan bir hayli oyuncu var. Ama bunların dışında noksan bölgelerde ilk çalışmaları yapacağız. İlk etapta orta saha için çalışmamız olacak." biçiminde konuştu.