Son dakika: Galatasaray'da Fatih Terim ile yollar ayrıldı...

Son dakika: Galatasaray'da Fatih Terim ile yollar ayrıldı...

Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim'le yollarını ayırdı

Galatasaray'da son dakika büyümesi... Sarı kırmızılılar, teknik direktör Fatih Terim'le yollarını ayırdı.

BULUŞMA YALNIZCA 15 DAKİKA SÜRDÜ

Galatasaray'da Fatih Terim, NEF Stadyumu’nda gidişat değerlendirmesi yapmak için başkan Burak Elmas ile görüştü.

İkilinin buluşması yalnızca 15 dakika sürdü. Spor Arena'nın eriştiği bilgiye göre buluşma sonunda Fatih Terim'le yolların ufaladı.

Gözden KaçmasınGalatasarayda ayrılıklar arka arkaya Necati Ateş ve Selçuk İnan...Galatasaray'da ayrılıklar arka arkaya! Necati Ateş ve Selçuk İnan...Haberi Görüntüle

SOĞUK SAVAŞ AYRILIKLA BİTTİ

Galatasaray'da Başkan Burak Elmas ile teknik direktör Fatih Terim arasında son yarıyılda soğuk savaş yaşanıyordu. Elmas, deneyimli öğretmenin negatif davranışına karşın teknik kurulda farklılık yapılması mevzusunda ısrarını sürdürdü. 

Gözden KaçmasınTransferde büyük savaş Fransızlar Galatasaray ve Trabzonsporun hedefini duyurduTransferde büyük savaş! Fransızlar Galatasaray ve Trabzonspor'un maksadını duyurduHaberi Görüntüle

Galatasaray'da Terim'in takımına katılması için Karagümrük'ten Farioli adı gündeme gelmişti. Terim, bu iddiayı palavralarken daha sonra Guardiola'nın takımındaki Domenec Torrent adı ortaya atıldı. İdareyicilerden Işıtan Gün, destekçi öğretmenlik için Domenec Torrent ile görüştüklerini doğrulamıştı.

NECATİ ATEŞ VE SELÇUK İNAN'A SAHİP ÇIKTI AMA...

Teknik işveren Fatih Terim, takımında memnun olduğunu her fırsatta dile getirirken Necati Ateş ve Selçuk İnan'a destek çıktı. “İyi zamanda herkesi değiştiririm ama makûs günde ‘Kusur bunlarda’ gibi bir eylemde bulunmam” diyerek Ateş ve İnan’a sahip çıkan Terim, ayrıca istifayı düşünmediğini de ifade etti.

Gözden KaçmasınFatih Terimin Necati Ateş ve Selçuk İnan kararıFatih Terim'in Necati Ateş ve Selçuk İnan kararı! Haberi Görüntüle

Ateş ve İnan’la çalışmaya devam edeceğini, “Bir galibiyetsizlik varsa mesul benim. Ben buradayım. Yapılacak bir şey varsa bana yapılsın. İyi zamanda herkesi değiştiririm ama makûs zamanda ‘Kusur, kabahat bunlarda’ gibi bir eylemde veya işarette bulunmam” laflarıyla ifade eden Terim, idareyici Işıtan Gün’nam, Pep Guardiola’nın daha önceki destekçisi Domenec Torrent’le yaptığı görüşmeden haberinin olmadığını da söyleyerek, başkan Burak Elmas’a ‘her şeyi sarihçe konuşup içten olalım’ iletisini verdi.

Ancak bugün yapılan buluşmada başkan Burak Elmas, ayrılık kararını deneyimli çalıştırıcıya iletti.

4. YARIYIL DE SONA ERDİ

Aralık 2017’de sarı-kırmızılıların başına 4. kere gelen Terim, bu müddet zarfında 176 maça çıkarken 97 zafer, 35 beraberlik, 44 bozgun aldı.

2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarını şampiyon olarak bitiren Terim’li Galatasaray, 1 Türkiye Kupası ve 1 Süper Kupa’nın da sahibi oldu.

2021-2022 sezonu 20. hafta haysiyetiyle lider Trabzonspor’un 22 puan gerisinde 12. sırada yer alan Galatasaray, Avrupa Ligi’nde son 16 turunda çaba edecek.