Son Dakika: Galatasaray'da krizin perde arkası! Fatih Terim ve Burak Elmas arasında neler yaşandı? "Florya'da enteresan işler, minimum 400 milyon TL..."

Son Dakika: Galatasaray'da krizin perde arkası! Fatih Terim ve Burak Elmas arasında neler yaşandı? "Florya'da enteresan işler, minimum 400 milyon TL..."

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim ile yolların bölmesinin ekoları sürüyor. Hürriyet Gazetesi yazarı Tahir Kum, sarı kırmızılı takımda Fatih Terim yarıyılının sona ermesinin ardından kulüpte

Hürriyet Gazetesi yazarı Tahir Kum, Galatasaray'da Fatih Terim yarıyılının sona ermesiyle sonuçlanan krize dair sansasyonel bir yazı kaleme aldı.

Tahir Kum'un bugünkü köşe yazısı şu biçimde...

Gazeteci dostumuz, Burak Elmas’a soruyor:

“Sayın başkan nereden çıktı bu sürpriz ayrılık kararı? Nedenini söyleyebilir misiniz?”

Elmas, “Ben ve idare heyeti dostlarımız öyle karar verdik” diye geçiştiriyor ama ‘bizimkiler’ inatçı ve ısrarlı!

“Peki neden? Neden ne sayın başkan?” diye tekrarlıyorlar suallerini...

Hangi birini söylesin, nasıl söylesin sayın başkan. Söyleyip de “Abim” dediği Terim’i incitsin...

Gözden KaçmasınSon Dakika: Galatasaraydan ayrılan Fatih Terimden ilk paylaşım İlk ve son...Son Dakika: Galatasaray'dan dağılan Fatih Terim'den ilk paylaşım! 'İlk ve son...'Haberin Tüm Görselleri

Ne Yazık Ki şu; ismi ‘Süper Lig puan tablosu’ iken, Galatasaraylılar için sanki ‘hüsran tablosu’ haline gelen vaziyet dahi ‘bizimkiler için’ yeterli olmuyor.

Kimse bunun nedenlerinden birinin; ligin yanı gizeme kupada da bir alt ligin küme düşme potasındaki Denizlispor karşısında yaşanan o tarihi yenilgi olabileceğini kestiremiyor.

Kimse nedenlerden birinin; transferlerdeki hayal kırıklıkları olabileceğini usuna getiremiyor.

Kimse nedenlerden birinin; öğretmenin sorumsuzca tavırlarıyla ekibini yalnız vazgeçme mizacın dan bir cinsli bırakmama olabileceğini düşünmüyor.

Kimse nedenlerden birinin; ekonomik krizde dahi dış pazara dört gözle baktığı bir yerde, alt yapıya sanki yan gözle bakar hale gelmesi olabileceğini düşünemiyor.

Gören de dinleyen de 20. haftada liderden 22 puan geriye düşen lig 12.’si bir ekibin öğretmeninden değil de, liderin 2 puan gerisinde 2. sırada bulunan bir teknik adamdan bahsedildiğini sanacak!

Son Dakika: Galatasarayda krizin perde arkası Fatih Terim ve Burak Elmas arasında neler yaşandı Floryada enteresan işler, minimum 400 milyon TL...

ASLINDA NEDEN ÇOK DA GÖREN GÖZ YOK

Çok değil, kısa bir müddet evvel; geçen sezonunun çifte kupalı teknik adamıyla sorgusuz-sorusuz yolların böldüğün bir yerde, onca nedene karşın sayın Burak Elmas’ın sanki ahiret sorusuna çekilmesi tuhaf değil mi sizce?

Bence reel merak edilmesi gereken, bunun nedeni?

Bu madalyonun görünen suratı. Peki ya görünmeyen suratı? İşte orası kadehi taşıran su damlacıkları...

Hani “Ne zaman bu kararı verdiniz?” diyorsunuz ya... İşte o anlar!

ASGARİ 4-5 OYUNCU İSTEDİ

Futbolcuların aylardır para suratı görmediği haziran ayına kadar asgari 400 milyon TL’lik sıcak paraya gereksinim dinlendiği, en son kredi için kapısı çalınan iki bankadan eli boş dönüldüğü bir gidişatta, başkanın ekibin ayağa kalkmasıyla alakalı “Öğretmenim, çözümünüz ne?” sualine “Dayanak koşul. Türkiye Elektrik Kurumu yol bu sayın başkan” yanıtını alması. Ve bunu da ‘asgari 4-5 oyuncu’ olarak hudutlandırması...

Dahası, belki de en kritik olanı, transfer mevzusunda sezon başında olduğu gibi türkiye elektrik kurumu yetkilinin kendi takımı ve kurmaylarının olmasını koşul koşması.

İdarenin, özellikle bazı şahısların bu işlere bulaşmasını istememesi. Sayın Elmas’ın da bu mevzuda sezon başında verdiği tavizi başka bir deyişle yetkiyi bu kez vermemesi.

Türkiye Elektrik Kurumu TRANSFER LİSTESİ, 2 DEĞİŞİK KURUL

“Peki sezon başında nasıl bir vaziyet yaşandı? Neydi bu verilen taviz?” sualine aldığımız yanıt acayip. Güya teknik kadro tarafından ortaya bir transfer listesi konmuş. Sonra başkan ve idare harekete geçerek bu oyuncuların işini tamamlamış. Ama öğretmen “Bu böyle olmaz” diyerek negatif rapor vermiş.

Ardından kulüpten değişik adlar devreye girerek tekerrür aynı şahıslarla masaya oturulmuş. İddia bu... Başkan Burak Elmas’ın da bu kez bu bireyleri işin dışında vazgeçmek istemesi. Hatta idarenin Florya’da kaybolan malzemeler ve yapılan bazı tüketmelerle alakalı bir kısım personel hakkında başlattığı soruşturmanın sezon başı transfere kadar uzadığı iddiası da bu işin tuzu biberi.

FLORYA'DA EKSANTRİK İŞLER

Görünen önümüzdeki günlerde Florya ile alakalı eksantrik ve sansasyonel bir dosya bizi bekliyor...

Şayet kimileri için mevcut tablo göreve son verme mevzusunda yeterli olmuyorsa, az daha dayanmalarını nasihat ederim...

Mesela kırılma anlarından biri diyebileceğimiz Adana Demirspor maçı sonrası yaşananlar... Keza Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan kavgalar... Misalin oyundan atıldıktan sonra hollerde hakem, gözlemci ve temsilciye müteveccih ‘raporlara yansımayan’ söylem ve eylemler. Öğretmenin, soyunma odasına girmesini yasaklamak için sevk edilen personeli ‘fırça atması’ ve ‘eliyle itmesi.’ Sivas’taki loca olayı... Başakşehir maçı sonrası indiği holü karıştırması vs.

REELLER KESİNLİKLE ORTAYA ÇIKAR

Mesela yeniden idare ile öğretmen arasında geçen bazı mahrem mevzuların dışarıya sızması mevzusunda elde edilen bazı tespitler. Ve ayrılığın geldiği o son dorukta mevzulardan birinin de bu mevzu olması.

Yeniden iddiaya göre de bir meslektaşımız bu mevzuyla alakalı öğretmenimizden ciddi bir fırça yemiş sınıyor. Her neyse... Ben size bugünlük bir cinsli nedeninin bulunamadığını ! bu ayrılıkla alakalı yer, zaman ve başlık vermiş hadisem. 

Dahası bizden veya birilerinden yakın zamanda kazanç. Bekleyin. Unutmayın, reeller bir gün ortaya çıkar.