Son dakika: Galatasaray'da Mostafa Mohamed gitti, Seferovic geldi! Yeni sağ bek Leo Dubois bugün imza atacak | Transfer haberi

Son dakika: Galatasaray'da Mostafa Mohamed gitti, Seferovic geldi! Yeni sağ bek Leo Dubois bugün imza atacak | Transfer haberi

G.Saray’da dün forvet metamorfozu yaşandı. Mostafa Mohamed, bir seneliğine 250 bin Euro kira bedeli ve sezon sonu 5.5 milyon Euro satın alma koşuluyla Nantes’a verildi. 1 seneliğine kiralanan Seferovic

Transferde tarihinin en hareketli gşöhretlerini yaşayan Galatasaray’da dün forvet hattında ehemmiyetli bir metamorfoz oldu. 1.5 yıldır sarı kırmızılı formayı giyen Mostafa Mohamed, Nantes ekibine kiralandı. Fransız takımı, Darılı futbolcu için 250 bin Euro kira bedeli ödeyecek, sezon bitiminde de 5.5 milyon Euro ödeyerek bonservisini alacak. Kontrattaki satın alma maddesinin ‘tarafların isteğine bağlı’ olduğu bilindi.

Galatasaray yönetimi, 24 yaşındaki futbolcuyu kadroda yakalamayı tasarlıyordu, ancak Mostafa Mohamed gitmekte ısrar edince Nantes’ın öneriyi kabul edildi. Darılı dün göz yaşlarıyla kamptan dağıldı.

Mostafa Mohamed ile yollarını ayıran Galatasaray’da yeni golcü Haris Seferovic ise dün İstanbul’a geldi. Benfica’dan 1 seneliğine kiralanan 30 yaşındaki futbolcu, gelecek sezon 15 resmi maçta forma giymesi halinde 2.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu devreye girecek.

BEDEL 1 MiLYON EURO

Galatasaray, kira bedeli olarak Benfica’ya 1 milyon Euro, futbolcuya ise 2.3 milyon Euro ödeyecek. Aslan, daha evvel yaşadığı sakatlıklarla gündeme gelen Seferovic’i üç kere sağlık hakimiyetinden geçirmişti. Aslan İsviçreli oyuncuyu KAP’a da bildirdi.

YENi SAĞ BEK LEO DUBOiS BUGÜN 4 SENELİK iMZA ATACAK

Galatasaray, uzun vakittir uğraştığı sağ bek transferini de tamamladı. Sarı kırmızılı kulüp, Olympique Lyon’dan Leo Dubois’yı 4 seneliğine renklerine bağladı. 28 yaşındaki Fransız futbolcu, sağlık hakimiyeti ve imza için bugün İstanbul’a gelecek. Leo Dubois, 4 senelik uyuşma yaptığı Galatasaray’dan her sezon için 1 milyon 800 bin Euro garanti para alacak. Kulübü Lyon’a ise 2.5 milyon Euro bonservis bedeli ödenecek. 2014’deri beri forma giydiği Olympique Lyon’da 129 maça çıkan Dubois, 5 gol atıp, 15 asist yaptı. Deneyimli futbolcu, Fransa Ulusal Ekibi’nda da 13 kere oynadı.

ORTA SAHAYA 3. ADAY AMiRi

Galatasaray’da orta sahaya yapılacak transfer için yeni ad gündeme geldi... Uzun vakittir görüştüğü Schalke 04’deri Faslı Amine Harit ve Midtjylland’dan Brezilyalı Evander ile henüz uyuşamayan sarı kırmızılı idare, rotayı Leverkusen’de forma giyen Alman Nadiem Amiri’ye çevirdi.

G.SARAY’A SICAK BAKIYOR

Leverkusen, geçen sezon Genoa’ya kiraladığı 25 yaşındaki Amiri için 6 milyon Euro istedi. Galatasaray ise satın alma opsiyonlu kiralama önerisinde bulundu. Amiri’nin sarı kırmızılılara sıcak baktığı bilindi.

HARi’E 5 MiLYON EURO

Öbür taraftan Galatasaray Harit için Schalke’ye 5 milyon Euro önerdi. Geçen sezon kiralık olarak Marsilya forması giyen Harit’in transferindeki en büyük sualin, futbolcunun senede 3.7 milyon Euro istemesi.

EMBALO iÇiN TEKLiF YAPILDI

Galatasaray ayrıca 21 yaşındaki kanat oyuncusu Umaro Embalo için Benfica’ya satın alma opsiyonlu kiralama öneriyi yaptı.