Son Dakika: Galatasaray'da Patrick Van Aanholt: Terim ve Torrent farklı...

Son Dakika: Galatasaray'da Patrick Van Aanholt: Terim ve Torrent farklı...

Galatasaray forması giyen Patrick Van Aanholt, Fatih Terim ve Domenec Torrent hakkında sansasyonel açıklamalarda bulundu. Van Aanholt, her iki teknik direktörün stillerinin değişik olduğunu ifade ederken

Galatasaray'ın Hollandalı sol beki Patrick Van Aanholt, sansasyonel açıklamalarda bulundu.

Bu sezon tüm kulvarlarda 45 maça çıkan ve Galatasaray ’ın en tutarlı adlarından biri olan 31 yaşındaki yıldız, Fanatik'e verdiği ziyarette ekibin performansıyla alakalı özeleştiri yaptı, gelecek sezon için de iddialı iletiler gönderdi.

İşte Aanholt’un lafları...

‘Yapılanma kolay olmuyor’

Galatasaray açısından sezonun değerlendirmesini yapabilir misin?

Bu yıl iniş ve çıkışlarımız oldu. Fakat Galatasaray için bu olmaması gereken bir vaziyetti. Yeni bir ekip kurmak istiyorsanız ve buna genç oyuncular katmak istiyorsanız bu stil şeyler olabilir. Ama bir hakikat var şu anki tabloyu kabul etmek muhtemel değil. Dediğim gibi yeni bir yapılanma içerisine girdiğiniz yarıyıllarda bazen bu süreç kolay geçmiyor.

Son Dakika: Galatasarayda Patrick Van Aanholt: Terim ve Torrent farklı...

‘Terim ve Torrent değişik’

Galatasaray’a geldiğinde vazifede Fatih Terim vardı. Şimdi ise Torrent var. Bu farklılık seni ve ekibi nasıl etkiledi?

Futbolda iyi netice alınmadığında böyle şeyler olabiliyor. Bunlar aşina olduğumuz şeyler. Fakat karşılıklı bir uyuşma ile sözleşmenin feshedildiğini öğreniyorum. Böyle bir şeyin olmasını sarihçesi beklemiyorduk. Fakat futbolun reelleri... İki öğretmenin de stilleri başka. Fatih Terim’le değişik biçimde çalışıyorduk, Torrent’le değişik... Domenec Torrent geldiğinden beri daha ağır idmanlar yapıyoruz. Pozisyon alma çalışmaları yaptık. Fakat iki öğretmeni iyi-makûs olarak asla mukayese etemem. İkisi de çok büyük ve çok iyi öğretmenler.

‘Burada kalmak istiyorum’

Kariyer tasarılamanı nasıl yapıyorsun? Önümüzdeki sezon Galatasaray’da olacak mısın?

Ben Galatasaray’ın oyuncusuyum ve 3 senelik sözleşmem var. Burada gerçekten mutluyum ve devam etmek istiyorum. Ama futbolda her zaman neler olabileceğini evvelden öğrenemiyorsunuz. Benim isteğim ve tasarılarımın dışında da büyüyen şeyler olabilir. Başkan metamorfozu, öğretmen metamorfozu gibi büyümeler olabilir. Bunun neticesinde beni istemezlerse o zaman benim yapabileceğim bir şey olamaz. Fakat ben burada olmayı çok beğeniyorum. Her idmana ve maça kendimi bütün anlamıyla odaklayarak giriyorum. Tam kalbimle sahada gayret ediyorum.

‘Süper Lig niteliksiz değil’

Türkiye’den başka ekiplerden öneri aldın mı? Süper Lig’in niteliğini nasıl buluyorsun? Premier Lig ile temel farklar neler?

Türkiye’den ve Avrupa’dan bir hayli öneri gelmişti. Fakat Galatasaray’dan öneri geldiğinde kendimi kulüp tarafından çok isteniliyor olarak hissettim. Kulüpten amaçladığım yalnızca idare anlamında değil. Burada Babel vardı onunla konuştum. Daha evvel Galatasaray’da forma giymiş olan Drogba, Sneijder, Nigel de Jong’la konuştum ve bana Galatasaray’ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu anlattılar. Premier Lig bence en büyük ve en nitelikli lig. Fakat Süper Lig’in seviyesinin yüksek olmadığı görüşüne de katılmıyorum. Buraya geldiğimde gördüm ki; Sivasspor olsun, Alanya olsun, Fenerbahçe , Beşiktaş , Trabzonspor olsun hepsi topla oynamak isteyen ekipler. Bu anlamda Süper Lig’in niteliğinin ve seviyesinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

‘Asist mevzusunda büyüyeceğim’

Kendi performansın hakkında neler söylersin?

Ben her sezon kendime belli maksatlar koyuyorum. O maksatlar için çalışıyorum. Burası benim için yeni bir ekip, yeni bir ülke, yeni bir lig. Aynı zamanda yeni bir dil. Dolayısıyla 15 sene Premier Lig’de oynadıktan ve buraya geldikten sonra bir uyarlama süreci oldu. Bu süreçte ekibe ve dostlarıma alışmam gerekiyordu. Asistler ve korunma açısından kendimi geliştirmeye odaklandım burada. Özellikle asist yapma mevzusunda kendimi önümüzdeki sezon çok daha fazla geliştirmek istiyorum.

‘Kazançken çok heyecanlandım’

Galatasaray’dan öneri aldığın zaman ne hissettin? Galatasaray’ı seçim etmesindeki faktör neydi?

Çok coşkuylaydım bu öneriyi aldığımda ve yeni ufuklar açıldı içimde benim için. Öncelikle Galatasaray’ın adı karar vermemde tesirli oldu. Türkiye’nin en büyük kulübü olduğunu her zaman öğreniyordum. Daha sonra taraftarların çok büyük tesiri oldu. Onlar daha ben uyuşama imza atmadan sosyal medyada bana çok alaka gösterdiler ve destek oldular. Aynı zamanda hem kendim için hem de ailem için bir farklılığa lüzumum vardı. Ve bu farklılığın olabilmesi için Galatasaray’ın doğru yer olduğunu düşündüm. Son olarak da natürel ki Fatih Terim faktörü vardı. Çok büyük bir ad benim için. Ona her zaman çok değer veriyordum. Dolayısıyla onun ekibinde oynamak da beni çok heyecanlandırıyordu.

‘Hakikatinde aynı çalıştık’

Bu sezon ligde başka bir Galatasaray, Avrupa’da başka bir Galatasaray gördük. Bunun temel nedeni neydi?

Bunu gerçekten öğrenemiyorum. Zira biz iki kulvar için de aynı biçimde çalıştık ve hazırlandık. Hem Süper Lig hem de Avrupa için aynı ciddiyette çalıştık. Fakat bu değişik performansın nedenini biz kendimize de sorduk. Ekip içerisinde bu mevzuyu hep tartıştık. Ve bunun yanıtını ben de hâlâ öğrenmiyorum.

‘Kırılma maçı Kasımpaşa’

Bu sezonki genç yapılanma için ne düşünüyorsun? Bu sezon Galatasaray için kırılma maçı hangisiydi?

Dış Sahadaki Kasımpaşa maçı oldu bence. İlk yarıda çok fazla fırsat tutmuştuk. Ama maç sonunda sahadan beraberlikle ufaladık. Bunun ardından birkaç maç üst üste birlikteye kaldık. Yeniden Trabzonspor dış sahasında da eş gidişat reelleşti. O maçta da kazanma bahtımız çok yüksekti fakat birlikteye kaldık. Artık 2 maçımız var ve bu sezon bitecek. Tatile çıktıktan sonra aynaya bakıp kendimizi denetlemeliyiz. Ve önümüzdeki sezon için daha güçlü bir biçimde geri gelmeliyiz. İnanıyorum ki gelecek sene değişik olacak ve Galatasaray yeniden kupalar kazanacak.

‘En büyük mesele trafik’

İstanbul’a alışabildin mi? Futbol dışında neler yapıyorsun? Seni burada en çok ne zorladı?

Genelde ailemle süre geçiriyorum. Çocuklarım var ve yeni bir bebeğimiz oldu. Aynı zamanda eşimle ilgileniyorum. Biz genelde aile etkinlikleri yapıyoruz. Yemeğe çıkıyoruz, alışverişe gidiyoruz. Bazen tekneyle çıkıp yüzüyoruz. En çok zorlandığım şey ise trafik oldu. Çok ciddi bir trafik problemi var.