Son Dakika: Galatasaray'da teknik direktör bilmecesi sürüyor! Domenec Torrent'in resti sonrası Okan Buruk'tan açıklama geldi...

Son Dakika: Galatasaray'da teknik direktör bilmecesi sürüyor! Domenec Torrent'in resti sonrası Okan Buruk'tan açıklama geldi...

Domenec Torrent ile yola devam etmeme kararı alan Galatasaray'da teknik direktör muamması sürüyor. Bir yandan tercih hazırlıklarına da devam eden sarı kırmızılı kulübün gündeminde olduğu konuşulan Okan

Spor Toto Süper Lig'de arka arkaya alınan galibiyetsiz neticeler ve Demir Grup Sivasspor yenilgiyi sonrasında yaptığı açıklamalar nedeniyle yeni sezonda ekibin başında Domenec Torrent'i istemeyen Galatasaray'da teknik direktör arayışları sürüyor.

Domenec Torrent ile sezon sona ermeden yolların ayrılması vaziyetinde kalan maçlar için teknik direktörlük koltuğuna U19 Takımı'nı çalıştıran Hakan Balta'nın oturması bekleniyor. Ancak Hakan Balta dışında bu koltuk için 3 aday daha bulunduğu iddia ediliyor.

DOMENEC TORRENT'TEN AYRILIK RESTİ

İspanyalı teknik adam, veda için 2022-23 sezonu bitene dek imza attığı kontrat mükellefliklerini işaret ederken son iki basın buluşmasında da bu mevzunun altını çizen iletiler verdi.

Domenec Torrent, 3-2 kaybettikleri Sivasspor ve 0-0 birlikteye kaldıkları Başakşehir karşılaşmalarının ardından yaptığı basın buluşmalarında ayrılık koşullarına yollama yaparken, istediği koşullar oluşmadığı sürece ayrılığa yaklaşmadığı mevzusunda idareye de yollamada bulundu.

Son Dakika: Galatasarayda teknik direktör bilmecesi sürüyor Domenec Torrentin resti sonrası Okan Buruktan açıklama geldi...

TAKSİTLE AYRILIĞI KABUL ETMİYOR

Galatasaray idaresinin hafta içi yapılan görüşmede hak ettiği tazminatın yarısını 10 taksitte ödeyip yollamak istediği Domenec Torrent, bu öneriye yaklaşmadı. Tecrübeli çalıştırıcı, Sivas maçı sonrasında “Benim Galatasaray ile kontratım var. Sözleşmeme saygı duyun’” demişti. Hafta içinde Elmas ve Torrent’in menajeri arasında yapılan görüşmeler netice vermezken İspanyalı çalıştırıcı tazminatta indirime yaklaşmadığını sarihçe ortaya koydu. Torrent Başakşehir maçı sonrasında ise bu defa “Ne ayrılığı! Benim Galatasaray Kulübü ile 1 sene daha kontrat var. 1 sene daha burada, Galatasaray’dayım” dedi.

TOPLAM MALİYET 2.1 MİLYON EURO

Domenec Torrent’in bu lafları, “Ayrılık isteniyorsa hem benim hem de takımımın kontratındaki koşullar neyse, bütün olarak yerine getirilmeli” imasında bulunduğu şeklini açıklandı. Galatasaray’ın tek taraflı kontrat feshi halinde Torrent’e 1.5 milyon Euro, 4 şahsiyet takımına ise 660 bin Euro ödemesi gerekiyor. Bu takdirde Torrent’in ayrılık faturası 2 milyon 160 bin Euroya geliyor.

Kulüp ise bu sayıları yarı yarıya indirmek için pazarlık arıyor ancak henüz bir çözüm bulunabilmiş değil. Galatasaray Başkanı Burak Elmas ise 11 Haziran’daki tercihi beklemeden ayrılık için yöntem arıyor.

Son Dakika: Galatasarayda teknik direktör bilmecesi sürüyor Domenec Torrentin resti sonrası Okan Buruktan açıklama geldi...

RUDI GARCIA İLE ANLAŞILDI İDDİASI

Galatasaray'da başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu'nun futbol usu Cenk Ergün'nam, teknik direktör Rudi Garcia ile uyuştuğu öne sürülmüştü. Son olarak ülkesinde Lyon'u çalıştıran ve uzun zamandır Hamamcıoğlu'nun gündeminde yer alan Garcia'nın, Galatasaray cephesinden gelen öneriye, "Evet" yanıtını verdiği iddia edilmişti.

Transfer listesi bile hazırlayan Cenk Ergün'nam, gündemdeki adları Rudi Garcia ile paylaştığı kaydedilmişti. Öbür taraftan Cenk Ergün'nam, Avusturya'da kamp yeri arayışında olduğu ve şimdiden bir yaz programı çıkardığı belirtilmişti.

TANRIVERMİŞ GERİ Mİ DÖNECEK?

Cenk Ergün'nam Rudi Garcia'ya destekçi olarak İtalya'da büyük işler başaran ve koyu bir Galatasaraylı olan alıştırman Tuğberk Tanrıvermiş'i düşündüğü ifade edildi. Tanrıvermiş, sarı kırmızılı kulüpte uzun seneler hamle alıştırmanlığı yapmıştı.

EŞİ İDDİALARI YALANLADI

İddialar hakkında şahsi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Cenk Ergün'nam eşi, "Bizim bey için diyorlar ki öğretmen peşinde, diyorlar ki oyuncu peşinde, diyorlar ki kamp yeri bakıyor. Ben de diyorum biz neredeyiz? Kafam karışıyor. Tatildeyiz çok şükür. Bayramda çekirdek ailemizle. Uyduranlar kusura bakmasın." laflarıyla iddiaları reddetmişti.

Son Dakika: Galatasarayda teknik direktör bilmecesi sürüyor Domenec Torrentin resti sonrası Okan Buruktan açıklama geldi...

OKAN BURUK'TAN GALATASARAY AÇIKLAMASI

Tercih süreci içinde bulunan Galatasaray 'da yeni teknik direktör olarak ismi geçen en ehemmiyetli adlardan biri de Okan Buruk. Sarı-Kırmızılı formayla futbolculuk kariyerinde bir hayli ehemmiyetli galibiyete imza atan Buruk, sonrasında teknik direktör olarak da ehemmiyetli ekiplerde vazife yapmasının ardından Başakşehir'le Süper Lig şampiyonluğu yaşayıp kariyerine ara vermişti.

Ailesel nedenlerden dolayı bir vakit futboldan uzak kalan Okan Buruk, teknik direktörlüğe geri dönmek için geri sayımda. 48 yaşındaki teknik adam, mevzuyla alakalı olarak Fanatik'e verdiği görüşmede, "Galatasaray'da kim başkan olursa olsun şayet bir öğretmen metamorfozu yaşanacaksa parasal-manevi hiçbir temennim olmadan Galatasaray'a hizmet etmek isterim" dedi.

Son Dakika: Galatasarayda teknik direktör bilmecesi sürüyor Domenec Torrentin resti sonrası Okan Buruktan açıklama geldi...

SERGEN YALÇIN: ÖNERİ KAZANÇSA NEDEN OLMASIN?

Kariyerinde Galatasaray forması da giyen Beşiktaş'ın daha önceki teknik direktörü Sergen Yalçın sarı-kırmızılı kulübün gündemine gelen adlar arasında yer alıyor. Sergen Yalçın'ın, Galatasaray'dan öneri gelmesi halinde kabul edebileceğini iddia edilmişti. Zaferli alıştırmanın, Galatasaray iddialarına ait, "Bana öneri kazançsa neden olmasın?" dediği öne sürülmüştü.

SERGEN YALÇIN'IN BEŞİKTAŞ PERFORMANSI

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın yarıyılı aralık ayında sona ermişti. Siyah-beyazlıların başında toplam 82 maça çıkan Yalçın, 46 zafer, 13 beraberlik ve 23 yenilgi aldı.

Yalçın, siyah-beyazlı takım ile geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası galibiyetleri yaşamıştı.

NURİ ŞAHİN KRİZİ

Galatasaray'da başkan adaylarından Metin Öztürk'nam seçilmesi halinde Nuri Şahin'i ekibin başına getirmek istediği iddiası iki kulübün arasını açmıştı. Karşılıklı sert açıklamaların ardından Nuri Şahin mevzusu sanki yeni bir krize dönmüştü.

Nuri Şahin mevzusundaki açıklamalarının yanlış anlaşıldığını ifade eden Öztürk, Spor Arena'ya verdiği özel görüşmede, "Nuri Şahin ve menajeri kendi reklamını yapmak istediği için bizi kullandı. Nuri öğretmen çok nitelikli, onurla alkışladığımız birisi. 19 ekipten birisinin öğretmeni, hatta öğretmen da değil bildiğim kadarıyla. Futbolcu lisansı ile orada duruyor. Daha pro-lisansı çıkmadı. Galatasaray'da şampiyonluklar kazanmış, aynılaşmış bireyler varken olmaz. Nuri öğretmen daha çiğ, belki 3 veya 5 yıl sonra olacak. 5 tane maç kazanma ile öğretmen olunmuyor. Allahın İzniyle 5-6 yıl sonra ulusal ekibin öğretmeni olur, benim de başkanlık vazifem bitmiş olur ve ben seyirci olarak Nuri Şahin'i beğenilerim." demişti.

DOMENEC TORRENT, SİVASSPOR MAÇINDAN SONRA NELER DEMİŞTİ?

"KULÜBÜ BOŞ BULDUK, ANALİST DAHİ YOKTU"

Kulüp tamamen boş haldeydi. Analist yok, yangından mülk kaçırır gibi... Bir anda üç tane maçımız oldu. Oyuncular, kulübün en büyük kıymetleri. Kulübü boş bulduk ve onlarla 1,5 ay elimizden geleni yaptık. Galatasaray'ın 20 sene evvelini unutun, aslı yaşamalıyız. Makûs vaziyet. 'Dur' demek gerekiyordu, bunu muvaffak olduk. Son 1 aydır çalışmak çok güç. Kulüp durdu! Ne transfer var, ne kiralık oyuncu vaziyeti. Her şey durdu. Her gün bu biçimde.

Domenec Torrent

"DÜŞÜŞTE OLAN BİR UÇAKLA KARŞILAŞTIK"

Düşüşte olan bir uçakta karşılaştık bu vaziyetle. Burnunu kaldırmaya çalıştık uçağın. Alt yukarıya zaferli olduk diye düşünüyorum. Bir gün gerçekten düzgün ve detaylı bir biçimde kulübü nasıl bulduğumuzu anlatmak istiyorum. Her gün tam oyuncular ve biz kulübün bulunduğu vaziyetten kendimizi izole etmek için fantastik bir efor sarf ediyoruz. İnanın gerçekten kolay değil. Herkesin dik bir biçimde yürümesini sağlamak ve moral vermeye çalışmak güç. Her şey durmuş biçimde. Önümüzdeki sezon için ne transfer yapılabilir, hangi oyuncu kiraya verilebilir gibi bir hayli tasarımız vardı ama bunlarla alakalı ilerleyemiyoruz. Biz Türk değiliz ama kimseden de iyi değiliz. Gerçekten bu stil çalışmaya alışkın değiliz. Hem çalışanları hem oyuncuları birlik haline getirmek bizim için güç oluyor.

Domenec Torrent