Son Dakika: Galatasaray'da teknik direktörlük koltuğu için 3 aday! Cenk Ergün'ün raporu... Fatih Terim dönecek mi?

Son Dakika: Galatasaray'da teknik direktörlük koltuğu için 3 aday! Cenk Ergün'ün raporu... Fatih Terim dönecek mi?

Galatasaray'da ekibin yeni işvereni olması için 3 ad öne çıkıyor. Cenk Ergün'şöhret raporu ortaya çıktı. Fatih Terim dönüyor mu? Maliyeti el yakıyor, yerlide tek aday, en avantajlı ad...

Galatasaray'da mazbatasını aldıktan sonra ilk adım olarak Cenk Ergün’ü göreve soyan başkan Dursun Özbek, teknik direktörün de netleşmesi için rapor istedi. Sarı kırmızılıların gündemindeki adaylar ile görüşen Cenk Ergün ise maliyetleri, arzları, transfer istekleri ile ilgili başkan Özbek’e bilgileri kısa zaman içerisinde sunacak. Özbek ise hem mali koşullar hem de arzlara göre Galatasaray İdare Heyeti ile son noktayı koyacak. Peki gündemdeki adlar ve yaşanan gelişmeler neler? Galatasaray’da ön tasarıya çıkan 3 teknik adam var. Son gidişatı aktaralım...

1- De Zerbi'nin arzları dinlendi, maliyetleri el yakıyor

Kontratı devam etmesine rağmen Ukrayna’daki savaş sebebiyle Shakhtar Donetsk ile yollarını ayıran Roberto De Zerbi yeni sezonla beraber yeni bir başlangıca inşa etmek isteyen Galatasaray’ın temasta olduğu adlar arasında. Cenk Ergün, Roberto De Zerbi için koşulları, arzları ile ilgili görüştü. Ancak 43 yaşındaki İtalyan teknik adamın maliyeti tabir yerinde ise el yaktı. De Zerbi, Galatasaray’dan senelik bütün 5 milyon Euro garanti para istedi. Yüksek maliyeti ile İtalyan öğretmenin ihtimali düşük olsa da son kararı idare verecek. Sunulacak dosyada İtalyan öğretmen de olacak.

Son Dakika: Galatasarayda teknik direktörlük koltuğu için 3 aday Cenk Ergünün raporu... Fatih Terim dönecek mi

2- Yerlilerden Buruk düşünülüyor, Şahin veya Terim gündemde değil

G.Saray'ın daha önceki efsane adı Okan Buruk yerli teknik adam olarak tek aday. Dursun Özbek yönetimi yerli öğretmen ile çalışmak isterse bu ad Okan Buruk olacak. Bir Hayli kere Galatasaray’da görev almayı istediğini dile getiren Buruk, para bile konuşmadı. İdare bu adı gündemde yakalasa da son gnamlarda somut bir girişim olmadı. Antalyaspor ile olan kontratında 1.5 milyon Euro’luk çıkış maddesi bulunan Nuri Şahin gündemde bulunmuyor. Fatih Terim’in de sarı kırmızılı kulübe dönmesi gibi bir gidişatın mevzubahisi olmadığı bilindi.

Son Dakika: Galatasarayda teknik direktörlük koltuğu için 3 aday Cenk Ergünün raporu... Fatih Terim dönecek mi

3- Marco Rose adaylar arasında en avantajlı ad vaziyetinde

Alman teknik adam Marco Rose, teknik direktör seçenekleri arasında ön sıralarda. Genç oyunculara şans tanıma isteği, geçmiş kariyeri, futbol bilgisi ile G.Saray’a ehemmiyetli katkı sağlayacağı görüşü egemen. Kontratını feshetmesi sebebiyle Rose’a, Borussia Dortmund hali hazırda tazminat ödemesi yapıyor. Uyuşma halinde Alman takımından ücret alacak olması sebebiyle maliyetinin alt çekilmesi gündemde. Cenk Ergün de görüştüğü Alman teknik adama 1+1 senelik öneride bulundu. Şayet Özbek ve yönetimi Rose’u seçerse, takviyecisi ise daha önceki G.Saraylı Lukas Podolski olacak.