Son dakika: Galatasaray'dan 3 bomba birden! Transferlerin maliyeti belli oldu

Son dakika: Galatasaray'dan 3 bomba birden! Transferlerin maliyeti belli oldu

Aslan dün piyasa kıymetleri toplam 34 milyon Euro olan üç ehemmiyetli futbolcuyu kadrosuna dahil etti. Atletik AŞ Başkanvekili Erden Timur’un büyük rol oynadığı üç transferden Seferovic 3.5 milyon Euro’luk

G.Saray dün transfer gösteri yaptı... Daha evvel kadrosuna Kazımcan Karataş, Abdülkerim Kadehçi ve Sergio Oliviera’yı dahil eden Galatasaray dün üç transfere birden imzalaydı. Sarı kırmızılılar, Benfica’dan Haris Seferovic, Lyon’dan Leo Dubois ve Floran Grillitsch’i kadrosuna kattı.Bu üç ad yoğun bir görüşme trafiğine giren Atletik AŞ Başkanvekili Erden Timur, titizlik ve gizlilik içinde transfer çalışmalarını yürüttü. Tenkitlere de göğüs geren Timur, toplam piyasa kıymeti 34 milyon Euro olan 3 oyuncuyu Galatasaray’a uygun koşullarda kazandırdı.

DUBOİS LYON’DA KAPTANLIK YAPTI

Sacha Boey ile yolları ayırdıktan sonra sağ bek desteği için uzun vakittir çalışan Galatasaray’ın seçimi ise Olympique Lyon’da forma giyen Leo Dubois oldu. 27 yaşındaki futbolcu kulübü tarafından 6 milyon Euro kıymetle satış listesini koyuldu. Lyon kulübüyle masaya oturan Erden Timur uzun görüşmelerin ardından Fransızları 2.5 milyon Euro karşılığında uyuşmaya ikna etti. Temmuz 2018’de Nantes’dan kıymetsiz geldiği Lyon’da kaptanlık da yapan Dubois sağlık hakimiyetlerinin ardından imzayı atıp hafta içinde Galatasaray ekibine katılacak.

FLORAN GRİLLİTSCH SANKİ BİR JOKER

Sarı kırmızılıların değişik transfer bombası ise Floran Grillitsch oldu. Geçen sezon Bundesliga’da Hoffenheim ekibinde 18 maçta görev alan 26 yaşındaki futbolcu kıymetsiz olarak kulübe kazandırıldı. Çok istikametli bir ad olar, hem 6 hem de 8 numara pozisyonlarında forma giyebilen Grillitsch Hoffenheim’da geçen sezon çıktığı 18 maçın 12’sinde stoper, 5’inde ön libero, 1’inde merkez orta sahada olarak görev yaptı.

Galatasaray forvet içinse Benfica’dan Boşnak asıllı İsviçreli oyuncu Haris Seferoviç’i aldı. Seferoviç satın alma opsiyonuyla kiralandı.

15 MAÇ OYNARSA TAPUSU SARI KIRMIZILILARIN OLACAK

Seferoviç’in transfer görüşmeleri oldukça zorlu geçti... G.Saray’ın kiralama arzıyla kapısını çaldığı Benfica kontrata satın alma opsiyonu koyulmasını koşul koydu. Sarı kırmızılılar, geçen sezon sakatlığı sebebiyle 29 maç kaçıran yıldız oyuncunun şişkin sakatlık geçmişinden çekindiği için ilk başta buna yaklaşmadı. Benfica opsiyon maddesinde diretirken Erden Timur’un mücadeleleriyle bir orta yol bulundu. Buna göre Seferovic, bu sezon Galatasaray ile15 resmi maça çıkarsa satın alma opsiyonu devreye girecek ve sarı kırmızılılar 3.5 milyon Euro karşılığında oyuncuyu alacak. İsviçreli futbolcu bugün üçüncü kere sağlık hakimiyetinden geçecek, mesele çıkmazsa imza atacak.