Son dakika: Galatasaray’ın yeni hocası yüzde 90 Domenec Torrent! Yönetim Okan Buruk'a karşı çıktı

Son dakika: Galatasaray’ın yeni hocası yüzde 90 Domenec Torrent! Yönetim Okan Buruk'a karşı çıktı

PSV’nin teknik işvereni Schmidt’i ikna edemeyen sarı kırmızılılar, İspanyol hocayı getiriyor. Torrent ve Schmidt’le birlikte gündeme gelen Okan Buruk’a idareyicilerin çoğu şiddetle karşı çıkarken, Bülent

Galatasaray camiasında şimdi herkes yeni teknik direktörün kim olacağını merak ediyor...

İdareyici Işıtan Gşan’şan geçtiğimiz gnamlarda görüşüp el sıkıştığı Domenec Torrent hazır kıta bilavelerken, sarı kırmızılıların değişik taraftan PSV Eindhoven’ın öğretmeni Roger Schmidt ile görüştüğü bilindi. Galatasaray’ın biltihapçı seçimi Schmidt’ti. Ancak ekibi Hollanda 1. Ligi’nde lider olan Alman teknik adam, Avrupa kupalarında olmayacak bir kulüpte görev almayacağını ifade ederek negatif cevap verdi.

Son dakika: Galatasaray’ın yeni hocası yüzde 90 Domenec Torrent Yönetim Okan Buruka karşı çıktı

İDAREYİCİLER OKAN BURAK'A KARŞI ÇIKTI, KORKMAZ İHTİMALSİZ

Torrent ve Schmidt’le birlikte gündeme gelen Okan Buruk’a idareyicilerin çoğu şiddetle karşı çıkarken, Bülent Korkmaz’ın gelmesinin de ihtimalsiz olduğu bilindi.

Gözden KaçmasınTerimin Galatasaraydan ayrılması Avrupa basınının manşetlerinde Bedelini ödüyorTerim'in Galatasaray'dan ayrılması Avrupa basınının manşetlerinde! 'Bedelini ödüyor'Haberi görüntüle

Öneriyi kabul eden Domenec Torrent için uçak bmesaj bile alındığı, sarı kırmızılı idareden haber bilave eden İspanyol çalıştırıcının davet edilmesi vaziyetinde hemen İstanbul’a gelebileceği bilindi.

GUARDiOLA’NIN EKiBiNDEYDi 

60 yaşındaki Torrent, İspanya’da alt liglerde alıştırman olarak çalıştıktan sonra, 2007’de Barcelona B ekibinde Pep Guardiola’nın dayanakçısı oldu. 2018’e kadar Guardiola’nın ekibinde yer alan Torrent, daha sonra bir sezon New York City ve 4 ay Flamengo’da teknik direktörlük yaptı.

Gözden KaçmasınG.Saraylı taraftarlardan Fatih Terime destek Evinin önünde toplandılarG.Saraylı taraftarlardan Fatih Terim'e destek! Evinin önünde toplandılarHaberi görüntüle

ELMAS'IN TAKİPÇİ SAYISI EKSİLDİ

Fatih Terim'le yolların ayrılmasının ardından Twitter’da Elmas’ın takipçi sayısı 33 bin birey eksildi.

Öte yandan Galatasaray’da yarın yapılması gereken basmakalıp divan heyeti buluşması, Covid-19 salgını nedeniye 29 Ocak’a ertelendi.

Gözden KaçmasınTerimin Galatasaraydan ayrılması Avrupa basınının manşetlerinde Bedelini ödüyorTerim'in Galatasaray'dan ayrılması Avrupa basınının manşetlerinde! 'Bedelini ödüyor'Haberi görüntüle

4. YARIYIL DE SONA ERDİ

Aralık 2017’de sarı-kırmızılıların başına 4. defa gelen Terim, bu müddet zarfında 176 maça çıkarken 97 galibiyet, 35 beraberlik, 44 mağlubiyet aldı.

2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarını şampiyon olarak tamamlayan Terim’li Galatasaray, 1 Türkiye Kupası ve 1 Süper Kupa’nın da sahibi oldu.

2021-2022 sezonu 20. hafta itibarıyla lider Trabzonspor’un 22 puan gerisinde 12. sırada yer alan Galatasaray, Avrupa Ligi’nde son 16 turunda gayret edecek.

SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?

Galatasaray'ın efsanesi Fatih Terim, öğretmenlik kariyerinde Burak Elmas ile beraber 6 ayrı Başkan ile çalıştı. Terim'in bir ay gibi çok kısa bir müddet çalıştığı Dursun Özbek yarıyılını ayırırsak tüm başkanlarla zaman zaman problemler yaşadı; hatta ayrılıklar çok sancılı oldu. Ancak en çabuk 'çatırdama' ise hakikatinde en içten başlangıcı yaptığı mevcut Başkan Burak Elmas yarıyılında oldu. Terim'in merhum başkan Mustafa Cengiz ve idaresiyle yaşadığı kasvetler bile kamuoyu önünde bu kadar çabuk tartışılmaya başlamamıştı. Tecrübeli teknik adam; Burak Elmas'ın tercih sürecindeki kozlarından bkocaman olmasına karşın idaredeki sancılar ve ekibin gidişatı sebebiyle 7'nci ayda yazılı açıklama yapmak zorunda kaldı.

Tercih sürecinde Burak Elmas ile Fatih Terim sanki tek yumruk gözükürken bu noktaya nasıl gelindi?

KONTRAT YAPILMA SÜRECİ UZADI

Tercih sürecinde rahmetli Başkan Mustafa Cengiz, Fatih Terim özür dileyene kadar kendisiyle devam etmeyeceğini açıklamıştı. Burak Elmas, seçilir seçilmez kontrat yapmadan, resmi açıklama olmadan Terim'i Florya'ya davet etti. Terim kontratsız biçimde iş başı yaptı. Ancak kontrat süreci de uzadı. Atletik A.Ş'ye atanan Ali Gücüm, Terim'in en yakınlarından bkocamanken istifa etti. Kargaşanın ilk kıvılcımlarından bkocaman bu oldu.

TRANSFER EKİBİ

Galatasaray'da geçmiş yarıyılda da yaşanmış ama daha sonra derlenmiş bir mesele Burak Elmas yarıyılında da patlak verdi. Daha Önceki ikinci başkan Abdurrahim Albayrak 2019'da "Ayrı bir ekibin transfer çalışması yaptığını gördüm" açıklamasında bulunmuştu. İlerleyen süreçte bu vaziyet rayına oturtulmuştu. Başkan Mustafa Cengiz ve başkan dayanakçısı Yusuf Gşanay hakimiyetinde; Abdurrahim Albayrak, Şükrü Hanedar, Uğur Yıldız liderliğinde harekatlar yapılıyordu. Burak Elmas yarıyılında Florya ekibinde Şükrü Hanedar, Uğur Yıldız, Hakan Balta, Emre Utkucan gibi adlarla anlaşılmadı. İdare ile Florya ekibi ayrı ayrı çalışmalar yürüttü. Bu ileri vadede meseleleri büyüttü.

FLORYA İLE İDARE ARASINDA GERGİNLİKLER

Galatasaray için Florya, futbol sahasındaki ceza sahası, 18 gibi ehemmiyetli. Burak Elmas idaresinde ve muhtelif heyetlerinde Florya'da da etkin olmak isteyen adlar oldu. Kağıt üzerinde de olabilecek, basmakalıp işler ancak tedirginlikler sezilince idare binasıyla Florya arasındaki mesafe yeniden açıldı. İdare etrafındaki adlarla, Florya profesyonelleri arasında gşan suratına çok yansıtılmayan "rekabet" de seziliyordu. Başkan Burak Elmas çözüm olarak Bülent Bayraktar alternatifine başvurdu; ancak bu girişim de başarısız oldu, meseleler daha da büyüdü.

Son dakika: Galatasaray’ın yeni hocası yüzde 90 Domenec Torrent Yönetim Okan Buruka karşı çıktı

ÇİM MESULLÜĞÜ BİLE PROBLEM OLDU

Galatasaray'da geçen sezon stadyumdaki zemin problemi camiayı kargaşaya çekmişti. Belhanda, lafın özü "İdman sahamız, stadyumtan iyi" demişti. Florya ekibi bu sezon stadyum çimlerini kendilerine emanet edilmesini bekledi; ancak idare daha önceki çalışılan bir firmayla devam etti. Florya ekibi bu vaziyetten de rahatsız oldu. Bir de menajer sorunu var tabii. Florya profesyonelleriyle, idareyiciler arasında bir menajer tartışmayı yaşanıyor.

FLORYA PROFESYONELLERİ GÖNDERİLECEK İDDİASI ASAPLARI GERDİ !

Farioli adı ve daha sonra da Guardiola'nın dayanakçısının geleceği ortaya atıldı. Bu haberleri camiada Terim'e mobbing olarak okuyan çok oldu. Buna rağmen İdare; Terim'in üzerindeki yükü rahatlatmak, teknik kurulu güçlendirmek için yapılan bir atak olduğunu ifade etti. Florya'daki bazı profesyonellerin görevden alınacağı girişimine Fatih Terim izin vermedi.

AVRUPA'DAKİ BAŞARI, LİG'DEKİ BAŞARISIZLIĞI TAŞIYAMADI

Lig'de doruğun çok uzağında kalan Galatasaray'da Avrupa'daki başarılı gidiş Fatih Terim'e olan güveni sallamıyordu. Camiada yapılan yorumlarda "Öğretmen Avrupa'da tur atlayamazsa yollar ayrılır, turu geçerse ligi tamamlar" görüşü dominanttı. Ancak geleceğin ekibi kuruluyor felsefesi ile istenen müddet çabuk eridi. Hem sosyal medya üzerinden Terim için yapılan yorumlar, hem de zaman zaman yaşanan fikir ayrılıkları sebebiyle yol ayrımına gelindi.

Bugünkü buluşma neticesinde karşılıklı uyuşma sağlanarak Terim'e hizleri için teşekkür edildi.

MESAİ ARKADAŞLARI EVİNE GİTTİ

Öğle saatlerinde Nef Stadyumu’nda Başkan Burak Elmas ile görüşen Fatih Terim daha sonra evine geçti.

Fatih Terim’in çalışma dostlarından Futbol A Ekip Yönetimsel Menajer Dayanakçısı Mert Çetin ile Florya Metin Oktay Kuruluşları Müdürü Fahri Yılmaz da Terim'in evine geldi.

BURAK ELMAS'TAN İLK AÇIKLAMA

Tercih yarıyılının hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, kontratının içeriğini bile sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için idare olarak inandığımız futbol taktiğinin başarısı ismine taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Heyeti abonemiz Sevgili Fatih Terim Öğretmenimizle karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugşan itibarıyla devam etmeyecektir.

Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa’da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim’in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

Fatih Öğretmenimize geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta idaremiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız ismine teşekkür ederiz.

Burak Elmas

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

Son dakika: Galatasaray’ın yeni hocası yüzde 90 Domenec Torrent Yönetim Okan Buruka karşı çıktı