Son dakika... Genç çiftin acı ölümü! Kahreden 1 metre detayı

Son dakika... Genç çiftin acı ölümü! Kahreden 1 metre detayı

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde motosiklet ile kaza yaparak hayatını yitiren Hüseyin Sinan Turan 40 ve eşi Ayşenur Turan'ın 26 vefatında kahreden ayrıntı ortaya çıktı. Cenazeleri gözyaşları içinde

Ankara'da özel bir işletmede çalışan 1,5 senelik konutlu Hüseyin Sinan Turan ve Ayşenur Turan çifti, pazar gşöhreti motosikletle gezmek için Kızılcahamam ilçesine gitti. Dönüşte Hüseyin Sinan Turan'ın kullandığı 06 G 0080 plakalı motosiklet, D-100 kara yolunun Kargasekmez mevkisinde sürücüsünün hakimiyetinden çıkarak kaydı.

Turan çifti yan uyuyan motosikletle beraber virajın başladığı noktada bariyerlerin altından geçerek şarampole yuvarlandı. Motosiklet ufalanırken, Hüseyin Sinan Turan ve eşi Ayşenur Turan, hadise yerinde yaşamını kaybetti.

Son dakika... Genç çiftin acı ölümü Kahreden 1 metre detayı

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİLER

Turan çiftinin cenazesi, dün Ankara'da Ahmet Efendi Camisi’ne getirildi. Cenazeye çiftin yakınları ve dostları katıldı. Motosiklet tutkunu çiftin cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Karşıyaka Kabirliği’nda toprağa verildi.

Son dakika... Genç çiftin acı ölümü Kahreden 1 metre detayı

Bu arada, kaza yerindeki virajda 1 metre sonra, kayıp yıkılan motosikletlerin alttan geçmesini önlemek için yapılan 'motorcu arkadaşı bariyer'in başladığı ortaya çıktı.

'1 METRE UZUN OLSAYDI KURTULABİLİRLERDİ'

Çiftin dostu Emrah Çetin, "Sinan ile takribî 8 yıldır aynı dükkanında çalışıyordu. İkisi de motor kullanmayı, spor yapmayı çok beğenirlerdi. Bir biçimde tanıştırdık ve evlendiler. Hava güzel olduğu zamanlar oraya gezmeye giderlerdi. Motor ile virajı alamayıp kaza yapmışlar. Hani belki motorcu arkadaşı bariyerler 1 metre daha uzun olsaydı belki kurtulabilirlerdi. Ama olmadı. İkisini de kaybettik. Çok üzgünüz" dedi.

Sinan Turan'ın dostu Birol Selvi ise, dostuna motosiklet kullanmayı vazgeçmesi mevzusunda ihtarlarda bulunduklarını ifade ederek, "Motor kullanmayı çok beğenirdi. Resmen aşıktı motora. Biz dostları olarak çok söyledik. Motor kullanmayı da vazgeçmesini istiyorduk reelinde. Ama olmadı. Eşi de motor kullanmayı çok beğenirdi. Birbirleriyle çok geçimlilerdi. Hafta sonlarını boş geçmezlerdi. Devamlı bir yerlere giderlerdi. Allah rahmet eylesin, ikisinin de mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.