Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin mesajı! 'İsrail'in zulmüne sessiz kalmayacağız'

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin mesajı! 'İsrail'in zulmüne sessiz kalmayacağız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasındaki görüşmede, Türkiye ile Filistin ilişkilerini kuvvetlendirecek adımlar ve bölgesel büyümeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan,…

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, baş başa görüşme ve kurullar arası çalışma yemeğinde, Türkiye ile Filistin ilişkilerini kuvvetlendirecek adımlar ve bölgesel büyümeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak İsrail'in, Filistin'deki cefalarına suskun kalmadıklarını ve kalmayacaklarını belirterek, İsrail'in işgal ve ilhak siyasetleri devam ettiği sürece bölgede kalıcı barış ve kararın kuruluşunun muhtemel olamayacağını vurguladı.

Filistin'in iç uzlaşı sürecini desteklemeyi de sürdüreceklerini dile getiren Erdoğan, ikili ilişkilerin ekonomi ve ticaretten kültür, eğitim ve turizme her alanda pozitif doğrultuda izlemesinden memnuniyet dinlediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas başkanlığındaki kurullar arası çalışma yemeğinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ulusal İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan yer aldı.

Filistin tarafında ise Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Dışişleri ve Muhacirler Bakanı Riyad Malki, Sivil İşler Bakanı Hüseyin Eş-Şeyh, Diyanet İşleri Danışmanı Mahmud Habbaş, İstihbarat Başkanı Macid Ferec ve Diplomatik İşler Danışmanı Mecdi Halidi hazır bulundu.