Son dakika haberi: 22 Mayıs corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Son dakika haberi: 22 Mayıs corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son büyümeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 118 bin 852 test yapılırken 905 olay tanımlandı. Koronavirüsten 5 birey ise yaşamını kaybetti.

Sağlık Bakanlığı, 22 Mayıs Corona virüs tablosunu paylaştı. Bakanlığın bilgilerine göre son 24 saatte 118 bin 852 test yapılırken 905 olay tanımlandı. Koronavirüsten ne yazık ki 5 yurttaşımız yaşamını kaybederken hastalığa tutulup iyileşen rakamı bin 19 oldu.

MASKESİZ YOLCULUĞUN HARİTASI MUHAKKAK OLDU

Sosyal medyadan paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Olay rakamı 905. Uzun zamandır beklediğimiz gün geldi. Olay rakamı 1.000’in altına düştü. Ölüm sayımız ise 5. Olay rakamı üç gün üst üste binin altında reelleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da lüzumlu değil özgür olacak. Daha düşük rakamların haberini vermek dileğiyle!" ifadelerini kullandı.

AŞILAMADA SON GİDİŞAT

18 yaş üstü popülasyonda ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 85,48, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 93,18 olarak reelleşti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı rakamı 147 milyon 678 bin 580'e yükseldi.

En az iki doz aşı uygulananların oranının azami olduğu 10 şehir, Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu şehirler ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

Son dakika haberi: 22 Mayıs corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

21 MAYIS TABLOSU

Sağlık Bakanlığı, 21 Mayıs corona virüs tablosundaki test rakamını 138 bin 386 olarak sarihlerken, bin 264 olay tespit edildiğini bildirmişti. Koronavirüsten 3 birey yaşamını kaybetmiş, iyileşen rakamı ise bin 219 olarak açıklanmıştı.

Son dakika haberi: 22 Mayıs corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı