Son dakika haberi: AK Parti MYK bildiri gündemiyle toplanacak

Son dakika haberi: AK Parti MYK bildiri gündemiyle toplanacak

AK Parti Merkez Yönetim Kurulu yarın saat 18:00'de deklarasyon gündemiyle bir araya gelecek

104 emekli amiral gece yarısı Montrö Boğazlar Kontratı’yle alakalı bir deklarasyon yayınladı. Yayınlanan deklarasyonun ardından flaş büyümeler yaşanmaya devam ediyor.

AK Parti Merkez Yönetim Kurulunun yarın saat 18:00'de deklarasyon gündemiyle bir araya geleceği duyuruldu.

MSB'DEN DEKLARASYONA SERT TEPKİ: BAĞIMSIZ YARGI GEREĞİNİ YAPACAKTIR

Mevzu ile alakalı Ulusal Korunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Güçleri'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yurt içinde ve dışında, hak, ilgi ve çıkarları gözetmek, bölgesel ve küresel sulh ve karara katkı sağlamak, arkadaş ve kardeş ülkelerin de hakkını, hukukunu gözetmek için büyük bir özveri ve kahramanlıkla hiç olmadığı kadar yoğun ve faal bir biçimde çaba ettiği bildirildi.

Açıklamada, "Böyle bir deklarasyon yayınlamanın demokrasimize hasar vermekten, Türk Silahlı Güçleri personelinin moral ve motivasyonunu negatif etkilemekten ve düşmanlarımızı coşturmaktan başka bir işe yaramayacağı sarihtir. Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacağına inancımız bütündür. Beynelmilel uyuşmaların hasılat ve kayıplarının da bilgi ve şuurunda olan Türk Silahlı Güçleri, hiçbir misyon ve mesullüğü olmayan birey veya şahısların hırs, ihtiras ve kişisel amaçlarına vasıta yapılamaz." ifadelerin yer verildi.

Bağrından çıktığı asil halkımızın sevgisi, güveni ve duasından aldığı esinle içeriden ve dışarıdan her türlü fitne-fesat ve devirici teşebbüse karşın eforuna efor katan Türk Silahlı Güçleri; dominantlık, bağımsızlık ve bekamız ile hak, ilgi ve çıkarlarımızın korunmasını dikkat ve hassasiyetle can verirsem şehit kalırsam gazi kavrayışı içinde kahramanlık ve özveriyle galibiyetle asıllaştırmaktadır.

15 Temmuz adi darbe teşebbüsü ile iç-dış fitne ve fesatlara karşın, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör holünün ufalanması dahil, düşmanlarımızı hayal kırıklığına uğratan ehemmiyetli zaferler elde edilmiştir" denildi.