Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan izaha göre, müzakerede, ekonomi, eriştirme, güvenlik ve diğer alanlarda Türkiye-İran iş birliğini geliştirecek adımlar ve yerel gelişmeler ele alındı.

Reisicumhur Erdoğan, müzakerede, Türkiye-İran ilişkilerinin güçlendirilmesine değin istemi muhafaza ettiklerini bildirdi.

'FIRSAT PENCERESİ' DİYE KONUŞTU VE TEMENNİSİNİ İLETTİ

Yeni AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ idaresinin İran'a yönelik tek taraflı yaptırımlardan vazgeçerek İran halkının refahının önündeki haksız engelleri kaldırmasını umduklarını belirten Reisicumhur Erdoğan, son birkaç günde konuya ait yapılan izahların yeni bir fırsat penceresinin açılmasına vesile olduğunu söyledi.

Reisicumhur Erdoğan, tüm tarafların Kapsamı geniş Ortak Eylem Tasarısı'nın yine işler hale getirilmesi noktasında buluşmasının en uygun hareket tarzı olduğunu ve tüm zorluklara karşın diyalog kapısının açık tutulmasının ehemmiyetli olduğunu ifade etti.