Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den Berat Albayrak'ı hedef alan CHP'ye çok sert tepki

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den Berat Albayrak'ı hedef alan CHP'ye çok sert tepki

CHP'nin eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik açıklamalarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den sert tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Siyaset…

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı izahta, "CHP idaresinin politik alanda tam bir politikasızlık, ekonomi alanında tam bir cehaletle konuşmaya devam ettiğini" belirtti.

CHP'nin resmi hesaplarından yapılan izahlarda, hala siyasi iftira atılarak ve aile değerleri hedef alınarak daha önceki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a saldırmaya devam edildiğini vurgulayan Çelik, "CHP yerine ekonomi ile ilgili konuşanların, hayatlarında birkaç lirayı düzgün yönetme başarıları yok. Bürokrat olarak görev yaptıkları dönemlerde müesseseleri batırdılar ve ekonomiye zarar verdiler" değerlendirmesinde bulundu.

Çelik, şunları kaydetti:

* Bunlar, Sayın Albayrak'ın ekonomimizin en ağır saldırılar altında olduğu dönemlerde aldığı önlemleri boş laflarla tenkit etmeye kalkıyorlar. Hayatlarında siyasi veyahut ekonomik tek muvaffakiyet hikayesi olmayanlar, yalnızca iftira politikası ile gündeme geliyorlar.

* Ekonomimizin bizzat AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ idaresinin üst düzey yetkilileri tarafından hedef alındığı dönemde, ekonomi idaremizin aldığı önlemler, o günlerin atlatılmasında belirleyici olmuştur. Bunlara karşı muhtevalı söz söyleyemeyen CHP idaresi, iftira politikanına ve tartışmaya müracaat ediyor.

* CHP'nin Sayın Albayrak'ı hedef alan kirli dili, bir iftira furyası ile beraber linç kampanyasıdır. CHP'nin bu çirkin dilini kınıyoruz, Türk politikanına yakışmadığını ve iftira kampanyası olduğunu bir sefer daha vurguluyoruz.

* CHP hesabına konuşanları, her gün değişik bir yalan ve iftira kampanyası ile gündeme gelmek yerine, ana muhalefet sorumluluğu ve ağırlığına yakışacak temiz politikaya çağrı ediyoruz. Ters halde kendi kendilerine iftira politikanını yakıştırmaya devam edeceklerdir.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: DEDİKODU YAPIYORLAR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da CHP'ye sert reaksiyon gösterdi. Altun, "Politika isimi altında dedikodu yapıyor, iftira atıyor, seri halde yalan söylüyorlar" ifadelerini kullandı.

ELVAN: ŞİDDETLE KINIYORUM

CHP'nin Berat Albayrak'a yönelik izahlarına bir reaksiyon de Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan geldi. Elvan, "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden Daha önceki Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve düzeysiz söylemleri şiddetle kınıyorum. 2020 pandemi şartları içinde global piyasalardaki olağandışı dalgalanmaların mecburi kıldığı ortamda finansal istikrar hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen döviz rezervi işlemlerini kasıtı dışında çarpıtarak düzeysiz bir politika malzemesine dönüştürülmesi kabul edilemez" ifadelerini kullandı