Son dakika haberi: Dev balina tarafından yutulup hayatta kalmıştı... İnanılmaz gerçek ortaya çıktı!

Son dakika haberi: Dev balina tarafından yutulup hayatta kalmıştı... İnanılmaz gerçek ortaya çıktı!

Amerika Birleşik Devletlerinin Massachusetts eyaletinde ıstakoz avcılığı yapan Michael Packard, avlanmak için yaptığı bir dalış sırasında bir kambur balinanın kendisini ağzına aldığını ve 30-40…

Amerika Birleşik Devletlerinin Massachusetts eyaletinde ıstakoz avcılığı yapan Michael Packard'ın başına gelenler tüm dünyayı afallamışa çevirmişti. Avlanmak için yaptığı bir dalış sırasında bir kambur balinanın kendisini ağzına aldığını ve 30-40 saniye sonra da geri tükürdüğünü anlatan Packard'ın mucize kurtuluşu herkesin konuştuğu bir mucize haline gelmişti.

Amerika Birleşik Devletlerinde dev balinanın ağzına alıp tükürdüğü ıstakoz avcısı yaralandı. Istakoz avcılığı yapan Michael Packard, hadisede dizinden yaralandı ve kısa bir zaman rehabilitasyon gördüğü sağlık kurumundan taburcu edildi.

Sağlık Kurumu çıkışında gazetecilere yaşadıklarını anlatan 56 yaşındaki Packard, dalış ekiplerini giyip tekneden sıçradıktan sonra "büyük bir sarsıntı sezdiğini ve bir anda her şeyin karanlığa gömüldüğünü" söyledi.

Vakayla alakalı ayrıntılara kuşkuyla yanaşan uzmanlar bu yaşananların 'çok muhtemel' olmadığını iddia ederken Michael Packard, bir başka mucizevi iddiayla bir kere daha gündeme geldi. Michael Packard, bundan bütün 20 sene evvel başka bir deyişle 2001 senesinde bir uçak kazasından daha sağ kurtulduğunu açıkladı.

30 Kasım 2001'de Kosta Rika'da alana gelen bir minik uçak kazasında kaptan, destekçi kaptan ve yolculardan biri yaşamını kaybederken Michael Packard ve 5 değişik yolcu kazadan sağ kurtuldular. Balina hadiseyi mevzusundaki ifadeleri kuşkuyla karşılanan Michael Packard'ın bu mevzuda söyledikleri ise Associated Press Haber Ajansı'nın aynı tarihteki haberiyle örtüşüyor.

Son dakika haberi: Dev balina tarafından yutulup hayatta kalmıştı... İnanılmaz gerçek ortaya çıktı

AP'deki habere göre Kosta Rika'nın Pasifik kıyısında gerçekleşen kazada Packerd ve değişik dört yolcu kurtarılmalarından evvel iki geceyi uçağın düştüğü ormanda geçirmişler.

O günlerde 36 yaşında olan Michael Packard'ın, zamanının Amerika Birleşik Devletleri ve Kosta Rica'daki dalışlar arasında geçirdiği açıklandı. 

Kazadan sağ kurtulan Packard ve değişik yolcuların uçağın telsizini kullanrak takviye çağırmayı muvaffak oldukları ve aynı zamanda da yerlerini emin edebilmek için bir işaret fişeği yaktıkları da vakayla alakalı değişik bilgiler arasında.

Tüm gayretlerine karşın yeniden de ormanda iki gün kalmak zorunda kalan Packard ve öbürleri kurtarma takımlarının bölgeye gelmesiyle sağlık kurumuna kaldırılmışlar. AP'deki habere göre bedeninin üst bölgesinde ve özellikle de karın bölgesinde bir hayli yaralar olduğu aktarılan Packard'a ve değişik kurtulan yolculara ilk müdahaleyi yapan Dr. Luis Blanco, azıcık daha gecikilmiş olsa hepsinin yaşamını kaybetmiş olacağını belirtmiş.

Son dakika haberi: Dev balina tarafından yutulup hayatta kalmıştı... İnanılmaz gerçek ortaya çıktı

20 sene içinde iki kere akılalmaz biçimde vefatı yenen Michael Packard, bu günlerde yalnızca ülkesinde değil tüm dünyada 'mucize adam' olarak anılmaya başlandı.

Öte yandan hücumda ismi geçen kambur balinaların boyu 15 metreye, ağırlıkları da 36 tona kadar çıkabiliyor. Natürel Yaşamı Koruma Vakfı, dünyadaki kambur balina popülasyonunun takribî 60 bin olduğunu söylüyor.

Kambur balinalar, ağızlarını olabildiği kadar çok açıp balıkya da değişik deniz canlılarından olabildiğince çok ölçüde yutarak besleniyor. Bu sebeple bazı bilim insanları, Packard'ın başına gelenlerin bir kaza olmasının mümkün olduğunu, bugüne kadar kambur balinaların insanlara saldırdığına dair rastgele bir belirti olmadığını belirtiyor.

Son dakika haberi: Dev balina tarafından yutulup hayatta kalmıştı... İnanılmaz gerçek ortaya çıktı