Son dakika haberi: Fatih Terim, Burak Elmas'la görüşmesinde bu sözlerle çıkıştı! "Önce mobbing uyguladınız şimdi ayıp ediyorsunuz"

Son dakika haberi: Fatih Terim, Burak Elmas'la görüşmesinde bu sözlerle çıkıştı! "Önce mobbing uyguladınız şimdi ayıp ediyorsunuz"

Hürriyet, Galatasaray’da bir devri resmen sona erdiren Burak Elmas-Fatih Terim doruğunda konuşulanları açıklıyor. 2021 Temmuz’unda 3 senelik kontrat imzalayıp gençleşme projesini hayata geçiren Elmas-Terim

Galatasaray'da Fatih Terim ile yollar resmen ayrıldı... Sarı kırmızılı kulüpte 22 Aralık 2017’de başlayan 4. yarıyılı, dün sona eren Terim’in, başkan Burak Elmas’la yaptığı ‘ayrılık buluşması’ yalnızca 15 dakika sürdü. Hürriyet, Nef Stadyumu’ndaki görüşmede neler konuşulduğuna tüm detaylarıyla erişti... Ama evvel şunu vurgulayalım; yollar karşılıklı anlaşmayla ayrılmadı, Terim görevden alındı. Şimdi gelelim yaşananlara...

Teknik olarak bir farklılık yapma kararı aldım

Fatih Terim’in evvelki gşan Giresun maçı sonrasında ‘içten olun,’ iletiyi göndermesi ve istifa etmeyeceğini tekrarlaması idarede rahatsızlık yarattı. Pazar gecesi yapılan idare heyeti buluşmasında idareyicilerin çoğu, “Bu tablodan son derece mutsuz ve umutsuzuz” dedi ve Terim mevzusundaki kararı başkan Burak Elmas’a bıraktı. Elmas da Terim’i dün sabah Nef Stadyumu’na buluşmaya çağırıp, kararını bildirdi:

· Öğretmenim, teknik açıdan gidişattan memnun değilim. Teknik olarak bir farklılık yapma kararı aldım. Çok afallayan Terim, şöyle karşılık verdi

· Hayırlısı olsun...

Gözden KaçmasınTerimin Galatasaraydan ayrılması Avrupa basınının manşetlerinde Bedelini ödüyorTerim'in Galatasaray'dan ayrılması Avrupa medyasının manşetlerinde! 'Kıymetini ödüyor'Haberi görüntüle

Atletik A.Ş’ye başkan ol artık saha kenarında olma

· Burak Elmas, laflarının devamında ayrılık kararının sebeplerini anlattı ve Terim’e, 29 Aralık’taki buluşmada yaptığı ‘idareyici ol’ teklifini tekrarladı. “Öğretmenim, sen Galatasaray’ın simgesisin” diyen Galatasaray Başkanı, 3 değişik yöntem sundu:

· Öğretmenim, gel Atletik A.Ş’de başkan yardımcısı ya da idare heyeti abonesi ol. Bunları kabul etmiyorsan, atletik direktör ol. Ama saha
dışında ol, saha kenarında olma. Bu gidişat hem kulübe hem sana hasar veriyor. Ben iki tarafı düşündüğüm için böyle bir karar aldım.

Afallamışlığı iyice artan Terim, öneriyi şu laflarla yalanladı:

· Bu işin böyle olacağı 10 gşöhrettir emindi. Bana 10 gşöhrettir uyguladığınız mobbingden, idareyiciniz Işıtan Gşan’şan yayına çıkıp ‘Alıştırman arıyoruz’ demesinden vaziyet anlaşılıyordu.

Nasıl düşünüyorsunuz bunları bir kuruş bile istemiyorum

Gözden KaçmasınG.Saraylı taraftarlardan Fatih Terime destek Evinin önünde toplandılarG.Saraylı taraftarlardan Fatih Terim'e destek! Evinin önünde toplandılarHaberi görüntüle

· Ayrılık kararını laflı olarak şartname eden Burak Elmas, daha sonra Fatih Terim’in Galatasaray Kulübü ile 2.5 sene daha kontratı olmasına gönderme yapıp şöyle devam etti:

· Öğretmenim, 2.5 senelik mukavelenizde yer alan tazminatı son kuruşuna dek ödeyeceğiz. Usunuz kalmasın.

Fatih Terim, Galatasaray Divan Heyeti Abonesi olduğunu anımsatıp şöyle çıkıştı:

· Bana 10 gşan mobbing uyguladınız, birkaç yanılgı yaptınız, ama şimdi ayıp ediyorsunuz. İş artık ayıp ebadına geldi. Ben Galatasaray Kulübü’nden tazminat alır mıyım! Nereden, nasıl düşünüyorsunuz bunları? Bir kuruş bile istemiyorum.

20 kupa kazandığı kulüpten bu biçimde ayrılmaya çok gücendiği Terim bu lafları söyledikten sonra odayı terk edip stadyumtan ayrıldı.

Gözden KaçmasınGalatasarayda Arda Turandan Fatih Terime duygusal vedaGalatasaray'da Arda Turan'dan Fatih Terim'e duygusal vedaHaberi görüntüle

AYRILIK ATEŞi 29 ARALIK’TA YAKILMIŞTI

· Burak Elmas-Fatih Terim doruğunun en sansasyonel lafları Terim’in söylediği “Bu işin böyle olacağı bana 10 gşöhrettir uygulanan mobbingden emindi” tümcesi oldu. Terim, bu ifadesiyle 29 Aralık’ta Elmas ile yaptıkları buluşmaya ve sonrasında yaşananlara gönderme yaptı. Tüm detayları Hürriyet’te yer alan o olayların neler olduğunu kısaca hatırlayalım:

EKiBiNi DEĞiŞTiR

1- Elmas, Terim’den teknik takımında farklılık yapmasını istedi. Selçuk inan ve Necati Ateş’in artık kulübede yer almaması ve teknik takıma yardım yapılması arz edildi.

HANEDAR PASiFiZE

2- Terim'in senelerdir birlikte çalıştığı, özellikle transferde tesirli olan iki profesyonel; Şükrü Hanedar ve Uğur Yıldız pasifize edildi.

TÜM YETKi ELMAS’TA

3- Transferde tüm yetkilerin başkan Burak Elmas’ın kuracağı bir takıma devredilmesi kararlaştırıldı.

Gözden KaçmasınGalatasarayda ayrılıklar arka arkaya Necati Ateş ve Selçuk İnan...Galatasaray'da ayrılıklar arka arkaya! Necati Ateş ve Selçuk İnan...Haberi görüntüle

ARA TRANSFER ŞOKU

4- Bir ay evvelki Lazio maçı sonrasında ‘yardım’ lafı veren idare, daha sonra Terim’e, “Bütçemiz yok. Oyuncu satışı olmadan transfer yapamayız” dedi.

YÖNETiCiLiK TEKLiFi

5- Yeniden 29 Aralık’taki buluşmada Elmas, Terim’e, “Gel Atletik A.Ş’ye idareyici ol öğretmenim” diyerek, bir anlamda teknik direktörlüğü vazgeçmesi güzergahında telkinde bulundu.

IŞITAN GŞAN’E GÖREV

6- Elmas, teknik takıma alıştırman transferi için idareyici Işıtan Gşan’ü görevlendirdi. Gnam da Pep Guardiola’nın daha önceki takviyecisi Domenec Torrent ile görüştü.

ELMAS, PEP’LE GÖRÜŞTÜ

7- Gşan’şan, “Anlaştık” demesi üzerine Elmas, Zoom üzerinden Guardiola ile görüşüp, Torrent’le ilgili bilgi aldı. Bu görüşmeler olurken Terim’e bilgi verilmedi.

TERiM’iN 4. DÖNEMiNDE YAPILAN 55 TRANSFERE 73.1 MiLYON EURO

G.Saray, 22 Aralık 2017’de başlayan Fatih Terim’in 4. yarıyılında 55 futbolcu transfer etti. Bu oyuncuların bonservis ve kira değerleri için 73.1 milyon Euro ödendi. Azami tüketme bu sezon gerçekleşti.

FATiH TERiM SONRASI 7 AYRILIK BiRDEN

Galatasaray’da Fatih Terim’in ayrılmasının ardından, dayanakçı alıştırmanlar Necati Ateş ve Selçuk inan’ın görevlerine son verildi. Ayrıca, yönetimsel direktör Şükrü Hanedar, atletik koordinatör Fatih ibradı, medya mesulü Eray Sözen, Florya Metin Oktay Kuruluşları Müdürü Fahri Yılmaz ve takviyecisi Ender Uysal’la da yollar ayrıldı.

Son dakika haberi: Fatih Terim, Burak Elmasla görüşmesinde bu sözlerle çıkıştı Önce mobbing uyguladınız şimdi ayıp ediyorsunuz