Son Dakika Haberi... Galatasaray'ın Yunanistan'da maruz kaldığı skandal sonrası tek tek ortaya çıktı! Atina'da yaşananlar...

Son Dakika Haberi... Galatasaray'ın Yunanistan'da maruz kaldığı skandal sonrası tek tek ortaya çıktı! Atina'da yaşananlar...

Galatasaraylı futbolcuların PCR testlerinin Atina'da kabul edilmemesiyle beraber yaşanan skandalın tüm detayları tek tek ortaya çıktı.

Spor Arena / Ali Naci UFAK - Olympiakos ile hazırlık maçı yapmak için Atina’ya giden Galatasaray ekibinin, Yunanistan'da ‘insanlık ayıbı’ denilecek seviyede uygulamalar ile karşılaştı.

İŞTE ATINA'DA ANBEAN YAŞANANLAR

Galatasaray konvoyu saat 18:00’de Türk Hava Yolları’nin özel uçak seferi ile Atina’ya indi. Pandemi sebebiyle Yunan yetkililerinin ülkeye giriş ismine istediği tüm koşullar Galatasaray kulübü tarafından yerine getirilmişti. Tüm konvoya 24 saat evvel PCR testleri yapıldı ve tamamı olumsuz olan test neticeleri, aşı kartları ile tüm dokümanlar sunuldu.

TEST ARZI

Öyle ki Atina’da başta kaptan Arda Turan olmak üzere Radamel Falcao, Luyindama, Yönetimsel Menajer Hakan Balta, Terim’in destekçileri Necati Ateş, Selçuk İnan, staff takımı ile beraber 15 birey hiçbir mesele yaşamadan pasaporttan geçerek ekip otobüsüne bindi. Fatih Terim he zaman yurt dışında olduğu gibi evvel oyuncuları, takımı geçtikten sonra pasaporttan geçecekti. Konvoyun yarısı pasaporttan geçmesine rağmen Yunan yetkililer, Türkiye’de yapılan PCR testlerini kabul etmediklerini belirtip havaalanında test yapacaklarını söyledi.

TERİM TEST YAPTIRDI

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim bu talebe de ılımlı, yapıcı yanaşıp ilk olarak kendisi test yaptırdı. Ancak Terim için film Yunanlıların tepki gören, yakışıksız davranışı ile koptu “ Ülkemize girecek olan tüm konvoya test yapacağız. Pasaporttan geçen futbolcular dahil herkes geri getirilecek”

15 ŞAHSIN GERİ GETİRİLMESİ İSTENDİ

Bu arz Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve kulüp yetkililerinden tepki gördü. Yunanlılar, damga vurup giriş izni verdiği Arda Turan, Falcao, Luyindama başta 15 bireye yakın adın otobüsten indirilip pasaporta geri getirilmesini istedi.

TERİM: 'TOPLANIN GERİ DÖNÜYORUZ'

Fatih Terim bu gidişata itiraz etti. Terim bu süreçte başkan Burak Elmas, Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de görüştü. Başkan Burak Elmas başta yaşanan yakışıksız vaziyet, davranış Terim, Elmas ve idare ile değerlendirildi. Galatasaray’ın, Terim’in sabrı taşmış “Geri dönme” kararı doğru bulunmak üzere idi. Yunanlı yetkililer polis eşliğinde ekip otobüsünde otele hareket etmeyi bekleyen futbolcuları, konvoydaki adları indirip pasaport alanına geri getirdi. Davranış ve yaklaşımın son derece yakışıksız olması üzerine futbolcularının alana geri getirildiğini de gören Terim seslendi “ Toplanın, geri dönüyoruz”

Son Dakika Haberi... Galatasarayın Yunanistanda maruz kaldığı skandal sonrası tek tek ortaya çıktı Atinada yaşananlar...

HUDUT DIŞI EDİLECEKTİ

Yaşananlar üzerine Atina Büyükelçisi Burak Özügergin havaalanına geldi. Ancak memnun olmayan davranışlar bununla da hudutlu kalmadı. Yunan yetkililer, Galatasaray konvoyunun tamamından pasaportlarını istedi. Pasaportlar deport edilip Galatasaray konvoyu bir anlamda Atina’da hudut dışı edilecekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARADI

Galatasaray’ın yaşadığı vakalar üzerine devlet büyükleri de devreye girdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Terim ile görüştü ve mevzu, yaşanılanlar hakkında bilgi aldı. Ardından Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Spor ve Gençlik Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Fatih Terim ile görüştü.

'KİMSE PASAPORTUNU VERMEYECEK'

Bu görüşmelerle beraber Fatih Terim, tüm oyuncularına, konvoya net bir tutumla seslendi. “Kimse pasaportunu netlikle vermeyecek" Futbolcular, konvoyda kimse pasaportlarını Yunan polisine vermedi. Ancak yetkililer bu mevzuda ısrarcı davranıp inatla beklese de Galatasaray geri adım atmadı.

2.5 SAAT SU VERİLMEDİ

Galatasaray geri dönüş kararı alırken lounge hizmetlerinden faydalanamayan konvoya Yunanlıların işkenceyi bunla da bitmedi. Bütün 2.5 saat Galatasaray konvoyuna Atina’da su bile verilmedi. Türk Hava Yolları Genel Müdürü İlker Avcı da Terim’i arayanlar arasında idi. “ En süratli biçimde kalkış, uçuş izinleri alınıp İstanbul’a sağ salim sizi getireceğiz” diyordu. Ancak bunun için Yunan makamlardan kalkış, uçuş izinleri alınması gerekiyordu. Devlet büyükleri de yoğun bir telefon trafiği içinde idi. Ve Galatasaray konvoyu saat 18:00’de iniş yaptığı Atina Havalimanı’ndan bütün 4 buçuk sonra 22:30’da İstanbul’a geri dönmek için kalkışa geçti.