Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan tam kapanma hatırlatması

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan tam kapanma hatırlatması

İçişleri Bakanlığı, bütün kapanmaya 1 saat kala son dakika ihtarında bulundu. Bakanlığın ihtarında lokanta, restoran, kafeterya, pastane gibi yerlerle alakalı da andırdırmada bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Covid- 19 salgını ile çaba kapsamında ülke genelinde bugün saat 19.00’da başlayacak ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek “Bütün Zamanlı Caddeye Çıkma Kısıtlaması” uygulanacaktır.

Bütün zamanlı caddeye çıkma kısıtlaması zamanınca;

Bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir. Bu saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş işletmeleri konutlara/biçiminde de satış yapabileceklerdir. Zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.

Yeme-içme yerleri lokanta, restoran, kafeterya, pastane gibi yerler yalnızca koli servis biçiminde faaliyet gösterebileceklerdir.

Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş işletmeleri Ramazan ayı sonuna denk gelen 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe kadar 24 saat temeline göre koli servis yapabilecek, Ramazan ayının sona ermesiyle beraber saat 01.00’e kadar koli servis yapabilecektir.

Ekmek yapımının yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, yalnızca ekmek satışı ve unlu mamül satışı yapmak kaydıyla sarih olacaktır.

Bütün kapanma sürecinde kendi gereksinimlerini karşılayamayacak gidişattaki ileri yaş gruplarındaki veya ağır hastalığı olan yurttaşlarımızın 112, 155 ve 156 numaraları üzerinden bildirdikleri esas lüzumları SADAKAT Sosyal Destek Gruplarınca karşılanacaktır.

Bütün kapanma zamanınca cadde hayvanlarının beslenmelerine özel umursanacak, bu kapsamda Vali/Kaymakamlar tarafından mahallî idareler, alakalı kamu müessese ve kuruluşları ile lüzumlu koordinasyon kuruluş edilerek cadde hayvanlarının aç kalmaması için lüzumlu ihtiyatların alınacak, bu emelle başta hayvan sığınakları olmak üzere park, bahçe, orman gibi cadde hayvanlarının natürel hayat alanlarına kumpaslı olarak mama, yem, gıda ve su vazgeçilmesi sağlanacaktır.

Bütün kapanma zamanınca yurttaşlarımızın esas gereksinim malzemelerine erişmeleri noktasında rastgele bir güçlükle karşı karşıya kalmamaları için lüzumlu tüm temkinler alınmış olup, aziz halkımıza bu süreçte gösterecekleri sabır ve fedakarlıktan dolayı teşekkür ederiz.

Tam kapanma bu akşam başlıyor... Çalışma izni nasıl alınır.. Marketler ve diğer işletmelerin çalışma saatleri.. Tüm soruların cevapları..Bütün kapanma bu akşam başlıyor... Çalışma izni nasıl alınır.. Marketler ve değişik şirketlerin çalışma saatleri.. Tüm suallerin yanıtları.. 81 valiliğe yeni genelge Bu belgeyi almadan sokağa adım atmayın81 valiliğe yeni genelge! Bu dokümanı almadan caddeye adım atmayın