Son dakika haberi: Koronadan sonra yeni kâbus! Monkey B virüsü: Çin'de görüldü, ilk ölüm haberi geldi!

Son dakika haberi: Koronadan sonra yeni kâbus! Monkey B virüsü: Çin'de görüldü, ilk ölüm haberi geldi!

Dünya henüz koronavirüs salgınını hakimiyet altına almayı başaramamışken Çin'den gelen bir haber herkesin vicdanını ağzına getirdi. Çin'in başkenti Pekin'de hayatını kaybeden bir adamda "Monkey…

Çin'in başkenti Pekin'de 53 yaşındaki erkek baytarın "Monkey B" BV virüsü sebebiyle hayatını kaybetmesiyle virüs kaynaklı ilk vefatın reelleştiği bildirildi.

Hindustantimes'ın haberine göre, Pekin’de 53 yaşındaki baytar, bulantı ve kusma şikayetlerinden 1 ay sonra ateş ve nörolojik semptomlar göstermeye başladı.

China CDC Weekly’nin yaptığı açıklamaya göre, 53 yaşındaki baytar cerrah, mart başında can vermiş iki maymunu araştırdıktan sonra BV virüsünü tutuldu.

Birkaç değişik sağlık kurumunda rehabilitasyon altına alınan baytar, 27 Mayıs’ta hayatını kaybetti.

Monkey B virüsü BV nedir, belirtileri ne Monkey B virüsü BV Türkiyede görüldü mü Yeni bir virüs vakası korkuttuMonkey B virüsü BV nedir, belirtileri ne? Monkey B virüsü BV Türkiye'de görüldü mü? Yeni bir virüs olayı korkuttu

TESTLER NETİCESİNDE YALNIZCA BV VİRÜSÜ POZİTİF ÇIKTI

Nisan ortalarında bir grup tahlilci, hastalığı belirlemek için hastadan omurilik akışkanı, kan, btümörün sürüntüsü ve plazma dahil birtakım misaller topladı.

Çin Milli Viral Hastalık Hakimiyet ve Temkine Enstitüsüne sevk edilen misallerde, yapılan RT-PCR testleri neticesinde yalnızca BV virüsünün pozitif çıktığı bildirildi.

Son dakika haberi: Koronadan sonra yeni kâbus Monkey B virüsü: Çinde görüldü, ilk ölüm haberi geldi

Hayatını kaybeden hastayla yakın temasta olduğu düşünülen tüm yakınlarının testlerinin olumsuz çıktığı balakası paylaşıldı.

YALITIMI 1932'YE UZANIYOR

Tahlilciler vefat sebebini bulabilmek için hayatını kaybeden bireyden beyin-omurilik akışkanı misali alarak çalışmalar yürüttü. Nisan ayında yapılan bu tahlil neticesinde BV pozitif olduğu tespit edilen baytarın hemen yakınları da aynı testlerden geçirildi ancak neyse ki korkulan olmadı ve hiçbirinin virüsü taşımadığı anlaşıldı.

Virüs ilk olarak 1932 senesinde Macaca ailesinden makak maymunlarına has 'alphaherpesvirinae virüs olarak belirlenmiş ve izole edilmişti. Virüsün dolaysız temas ve beden akışkanı alışverişiyle beriştiği ve ölümcüllük oranının yüzde 70 ila 80 arasında olduğu biliniyor.Son dakika haberi: Koronadan sonra yeni kâbus Monkey B virüsü: Çinde görüldü, ilk ölüm haberi geldi

Virüsün, baytarlar, hayvan bakım personelleri ve laboratuvar analistleri için tehdit oluşturabileceği ifade edildi. Uzmanlar bundan dolayı makak maymunlarıyla alakalı bilimsel çalışmalar yapan tahlilcilerin BV virüsüne karşı dikkatli olmalarının ve laboratuvar şartlarının izlenmesi ve iyileştirilmesinin çok ehemmiyetli olduğunun altını çizdi.

: Alakanızı Çekebilir Beyin-omurilik akışkanında bulundu... Kâbus: Vefat oranı yüzde 80!‘Nasıl, parti hoş miydi?’ diye sorup başkaldırı ettiler…CHP’yi parmağında oynatan MİT imamı FETÖ’cü