Son dakika haberi... Mersin Aydıncık'taki orman yangınında son durum! Müdahale sürüyor...

Son dakika haberi... Mersin Aydıncık'taki orman yangınında son durum! Müdahale sürüyor...

Mersin'in Aydıncık ilçesinde iki gün evvel çıkan orman yangını, havadan ve karadan yapılan müdahalelerle hakimiyet altına alınmaya çalışılıyor.

Pembecik Semti'ndeki kızılçam ormanında iki gün evvel çıkan yangını söndürmek için bölgeye sevk edilen takımlar, sabah saatlerine kadar alevlere karadan müdahale etti.

Şiddetli rüzgar sebebiyle yangına müdahale etmekte eforluk çekilen bölgeye, etraf şehirlerden de dayanak takımlar yönlendirildi.

Havanın kararmasının ardından dün çalışmalara ara veren söndürme helikopterleri, sabahın ilk ışıklarıyla müdahaleye yine başladı.

Kızılçam ormanındaki yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Son dakika haberi... Mersin Aydıncıktaki orman yangınında son durum Müdahale sürüyor...

YANGINDA İLK GÜN

Pembecik Semti'ndeki kızılçam ormanında iki gün evvel henüz tanımlanamayan sebeple yangın çıkmış, ihbar üzerine bölgeye çok rakamda takım yönlendirilmiş, yangına havadan ve karadan müdahale edilmeye başlanmıştı. Yangının çevresini sardığı bazı konutlar, takımlarca tedbiren boşaltılmış, alevler şiddetli rüzgar sebebiyle değişik noktalara atlamıştı.

Bölgeye gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Duruhan Semti Şırşır mevkisindeki yangın ilk müdahale takım merkezindeki tepeden helikoptere binip havadan tahlil yapmış, çalışmalar hakkında Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'den bilgi almıştı.

YANGINDA İKİNCİ GÜN

Yangının ikinci gününde de takımların havadan ve karadan müdahalesi sürmüş, bölgeye değişik şehirlerden sevk edilmeye devam eden dayanak takımlar, boşaltılan konutların etrafında temkin almıştı. Değişik mevkilere atlayan alevler sebebiyle bazı yurttaşların da konutlarını tedbiren boşalttığı bilinmişti.

Geceyi, Duruhan Semti Şırşır mevkisindeki yangın ilk müdahale takım merkezinde geçiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, helikopterle bölgede tahlilde bulunmuş, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'den bilgi almıştı.