Son dakika haberi: Numan Kurtulmuş'tan 'bildiri' tepkisi: Tam manasıyla rezalet

Son dakika haberi: Numan Kurtulmuş'tan 'bildiri' tepkisi: Tam manasıyla rezalet

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş CNN Türk canlı yayınında 104 emekli amiralin yazdığı deklarasyon ile alakalı çok ehemmiyetli açıklamalarda bulundu.

İşte Numan Kurtulmuş'un CNN Türk yayınında yaptığı açıklamaların satır başları;

Orada, deklarasyonda öyle kilit bir tümce var ki... askerin müdahale ettiği daha önceki zamanları anlatıyor. Bu deklarasyon bütün anlamıyla bir rezalettir.
Buyursunlar hangi partide istiyorlarsa, gitsinler politika yapsınlar. Bu deklarasyonun artta dış kaynaklı anlayış var bundan hiç kuşkumuz yok.
Gece karanlığında saklanarak, namert bir biçimde bu lafları söylerseniz bunun bir karşılığı olur.
Herkesi bu teşebbüse karşı çıkmaya davet ediyorum. Herkesin geç olmadan, halkın gözünden tamamen düşmeden tepki göstermesi şart.
Bu birkaç günde hazırlanmış bir deklarasyon değil, çok iyi hazırlanmış, tümceler ölçülmüş biçilmiş.

Baktığımız ana nokta bu idarede halkın düşüncesi ehemmiyetli. Sandıktan başarıyla çıkamayanların ne zaman darbe olur da bize ekmek çıkar diye beklediklerini gördük. Bunu protesto etmeye davet ediyorum. Hükümetin normal dışı yollarla köşeye sıkıştırılmasına bakmasınlar.

Herkesin geç olmadan, halkın gözünden düşmeden demokratik görüşlerini bildirmeli.

Böyle bir etrafta ayaklarını uzatıyorlar Türkiye’ye çembe takmaya çalışıyorlar. Çok itinayla hazırlanmış bir metin. Türkiye düşmanlarının işine yarıyor, emperyal eforların işine yarıyor. İşin arttaki temel kurulları görsünler. Bir likeni harekâtı olduğunu görüyoruz. Türkiye’yi idarenemez, kriz içinde göstermeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyeceğiz. Kimse yüreklenmesin, bu ulus demokrasiye sahip çıkar.

Bu deklarasyonun ne kadar arkası perhizle hazırlandığı ortadır. Halkın yardımını almış Cumhurbaşkanı ve hükümet vardır.

Bu beyler oturdukları yerden ahkam kesmeyi bıraksınlar.

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ KURTULMUŞ: "GÜYA DEKLARASYON İLE POLİTİKAYA US, ULUSA AYAR VERMEYE ÇALIŞIYORLAR"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, daha önceki Türkiye sevdalısı, vesayetçi, kendisini ulusal istemin üstünde gören anlayışın bazı temsilcilerinin, yayınladıkları güya deklarasyon ile politikaya us, ulusa ayar vermeye çalıştıklarını bildirdi.

Kurtulmuş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydoldu:

"Daha Önceki Türkiye sevdalısı, vesayetçi, kendisini ulusal istemin üstünde gören anlayışın bazı temsilcileri yayınladıkları güya deklarasyon ile politikaya us, ulusa ayar vermeye çalışıyorlar. O devirler geride kaldı! Haddinizi öğrenil! İçinize sinmese de şunu çok iyi kavrayın ki; bu ulus, vatanı da mavi vatanı da demokrasiyi de ulusal istemi de kıymetini ödeyerek gözetmiştir ve gözetecektir."