Son dakika haberi: Okullar açılacak mı? Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi: Okullar açılacak mı? Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberine göre; Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, "Yarın haysiyetiyle ilkokul talebelerimiz, 7 Haziran Pazartesi haysiyetiyle ortaokul ve lise talebelerimiz için…

Ulusal Eğitim Bakanlığı, köy ve seyrek popülasyonlu mesken yerlerindeki mekteplerde surat surata eğitime yarından itibaren haftanın 5 günü bütün zamanlı olarak başlanacağını bildirdi.

Bakanlık tarafından yapılan basın açıklamasında:

"Ülkemiz genelindeki Kovid-19 salgın ihtiyatları çerçevesindeki kademeli banalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve mektep bünyesindeki anasınıflarında haftada 2 gün surat surata eğitime başlanacaktır. Öbür mektep evveli eğitim müesseseleri mevcut gidişatta olduğu gibi bütün zamanlı olarak surat surata eğitime devam edecektir.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün surat surata eğitime geçilecektir.

Köy ve seyrek popülasyonlu mesken yerlerindeki mekteplerimizde surat surata eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü bütün zamanlı olarak başlanacaktır.

Mekteplerimizdeki surat surata eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “ Eğitim Müesseselerinde Hijyen Koşullarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Tedbire Hakimiyet Rehberi”ndaki şartlar güzergahında asıllaştırılacaktır.

2020-2021 eğitim öğretim seneyi 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

Kamuoyunun bilgisine hürmetle sunulur" ifadeleri kullanıldı.

Son dakika haberi: Okullar açılacak mı Bakan Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Detaylar geliyor...