Son Dakika Haberi... Olympiakos ile hazırlık maçı oynamak için Yunanistan'a giden Galatasaray'a şok tavır! İstanbul'a dönüş...

Son Dakika Haberi... Olympiakos ile hazırlık maçı oynamak için Yunanistan'a giden Galatasaray'a şok tavır! İstanbul'a dönüş...

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Olympiakos'la hazırlık maçı yapmak için Yunanistan'a giden Galatasaray, beklenmedik bir tutumla karşılandı. Sarı-kırmızılıların dün yaptırdığı PCR testini…

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Olympiakos'la oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray konvoyu, sürpriz bir tutumla karşı karşıya kaldı.

Yunan yetkililer, Galatasaray'ın dün yaptırdığı PCR testini geçerli saymayarak bugün yapılmasını mazeret göstererek temsilcimizi havalimanında bir vakit bekletti.

FATİH TERİM TEPKİ GÖSTERDİ

Yunan yetkililerin bu davranışı sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in çok öfkelendiği ve tepki gösterdiği bilindi.

KONVOY İSTANBUL'A DÖNÜYOR

Yaşanan büyümelerin ardından 2 saat havalimanında bekletilen Galatasaray konvoyu, İstanbul’a dönüş harekâtlarını başlattı.

İŞTE GALATASARAY'IN AÇIKLAMASI;

Arkadaşlık havasında bir hazırlık maçı oynamak için gittiğimiz Atina'da, bugün yaşanan vakayla beraber bir Türk ekibine karşı net bir ayrımcılık yapılmıştır. Türkiye ve Yunanistan arasındaki mutat diplomatik uygulama dışına çıkılarak zati beynelmilel alanda 72 saat geçerli PCR testleri kabul edilmemiş, yeni test istenmiş, teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ve bazı oyuncularımızın test için yapıcı davranmaları ve alakalı operasyonları yapmalarına karşın son derece yakışıksız, hatta küstahça bir üslupla davranılmış, çıkarılan güçlükler çoğalarak devam etmiştir. Yunan gümrük personeli ve emniyet birimlerinin bu davranış, uygulama ve tavrını asla kabul etmiyoruz.

Türk sancağını büyük şerefle formasında taşıyan, Avrupa'da Türkiye'yi kezlerce temsil eden Galatasaray, ilk kere böyle bir hürmetsizliğe maruz kalmıştır.

İdare Heyeti olarak, öğretmenimizle yaptığımız değerlendirmeler neticesinde ekibimizin şipşak geri dönmesi kararını almış bulunuyoruz. Yapılan bu insan haklarına ters muamele için Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz ismine özür bekliyoruz.

Bu vakit zarfında vakanın ilk anından itibaren bizleri yalnız vazgeçmeyen, konvoyumuzla iletişimde olan, meseleyi dostane ve diplomatik yollarla çözmeye çalışan, başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere, tüm Türkiye Cumhuriyeti Devlet Müessese ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

KAPIDA BEKLETİLİYORLAR

Testleri kabul edilmeyen ve bulundukları alandaki hiçbir hizmetten faydalanamayan sarı-kırmızılılar, uçuş saatine kadar kapıda bekleyecek.

KASAPOĞLU: 'BU İLKEL DAVRANIŞI ŞİDDETLE AYIPLIYORUM'

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Yunanistan'ın bu davranışı sonrası yaptığı açıklamada "Hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Spor Kulübü’müzün karşılaştığı tavır üzerine kulüp başkanı Burak Elmas ve Fatih Öğretmen ile telefonda görüşerek yanlarında olduğumuzu ifade ettim. Bu ilkel davranışı şiddetle ayıplıyorum" ifadelerini kullandı.