Son dakika haberi: Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme! 4 şüpheli daha yargılanacak

Son dakika haberi: Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme! 4 şüpheli daha yargılanacak

Muğla'da Cemal Metin Avcı 32 tarafından boğularak öldürülüp, cesedi varilde yakılan Pınar Gültekin'in vefatıyla alakalı yeni büyüme yaşandı. Avcı'nın annesi Ayten ve babası Selim Avcı ile Şükrü Gökhan

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakültesi İktisat Kısmı talebesi Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü kayboldu. 5 gün sonra yapılan soruşturmanın ardından Pınar'ın daha önceki sevgilisi Cemal Metin Avcı, çıkan münakaşada genç kızı boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti. Avcı'nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar'ın kısmen yanmış cesedine erişildi. Pınar, memleketi Bitlis'in Hizan ilçesinde toprağa verildi. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı ise 'canavarca hisle ve işkence sürükleterek adam öldürmek' suçuna hapsedildi. Soruşturma kapsamında Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın da telefon sinyallerinden, abisiyle aynı zamanda bağ evinde olduğunu tespit edilince tutuklandı. Geçen 15 Şubat'taki mahkemede, Mertcan Avcı imza atma mükellefliği ve yurt dışı çıkış yasağı konularak tahliye edildi.

Hunharca cinayete kurban giden Pınar Gültekin'in ailesi, avukatları Dr. Avukat Rezan Epözdemir aracılığıyla maznun Cemal Metin Avcı'nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı ve Şükrü Gökhan Orhan'nın kabahat ispatlarını yok etme, saklama ve değiştirme kabahatini işlediğini belirterek davacı oldu. Pınar Gültekin cinayetini soruşturan Muğla Cumhuriyet Savcılığı kuşkulular hakkında 2 Ekim'de ek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. Avukat Epözdemir ise karara itiraz etti. İtirazı değerlendiren Muğla Barış Ceza Hakimliği de itirazın kesin olarak reddine karar verdi.

YARGITAY YETERLİ KUŞKU BULUNDUĞUNU BELİRTEREK YARGILANMALARINI ARZ ETTİ

Avukat Epözdemir, Muğla Barış Ceza Hakimliği'nin verdiği kesin kararın Adalet Bakanlığı'nca kanun faydasına bozulması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat etti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, kararı bozarak 3 kuşkulu hakkında iddia belgesi tertip edilmesine karar verdi. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Pınar Gültekin cinayetinde kuşkulular baba Selim Avcı, anne Ayten Avcı ve Şükrü Gökhan Orhan'ın isteyerek adam öldürme hadiseyi sonrasındaki bir zaman diliminde beraber vaka mahalline gidip kabahat ispatlarını yok edip sakladıklarına dair haklarında yeterli kuşku bulunduğuna kanı getirerek; ayrı ayrı cezalandırılmalarına karar verilmesini arz etti. Avukat Epözdemir, Avcı’nın boşandığı eşi Eda Karagün’şan Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 3'üncü mahkemede verdiği ifadesinde paradokslar olduğu belirtilen iddia belgesinde, Yargıtay 8. Ceza Dairesi'nin de bozma kararını göz önünde bulundurarak kuşkuluların ayrı ayrı cezalandırılmasını arz ettiğini açıkladı.

Mevzu ile alakalı açıklama yapan avukatı Rezan Epözdemir, "Başından beri surecin içerisinde başkaca faillerin de olduğunu iddia ediyorduk. Tam meşru yollara müracaat ettik ve bu iddia belgesiyle suçlama ehemmiyetli miktarda genişledi. Bundan sonra da meşru surecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Adaletin tecellisi ve parasal reelin ortaya çıkması için gayretimiz devam edecek" dedi.