Son dakika haberi: Prens Harry - Meghan çiftinin ikinci çocukları dünyaya geldi

Son dakika haberi: Prens Harry - Meghan çiftinin ikinci çocukları dünyaya geldi

Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan'ın ikinci çocukları Lilibet "Lili" Diana'nın dünyaya geldiği açıklandı.

Prens Harry ve Meghan Markle, Amerikan CBS televizyonunda Oprah Winfrey'ye verdikleri görüşmeyle günlerce dünya medyasının gündemini meşgul etmişti.

Mart ayında yayınlanan ziyarette Harry, annesi Diani'nın can vermeden evvel Krallık Ailesi'yle iletişimlerini koparmasına yollama yaparak, annesinin o yarıyılda neler yaşadığını hayal dahi edemediğini söylemişti.

Harry-Meghan çifti mülakatta İngiltere Krallık Ailesi'ne müteveccih yargılamalarda bulunmuştu. Harry, Saray'da ırkçılığa maruz kaldıklarını anlatırken, eşi Meghan bu mevzuda detaya girmek istemediğini ifade etmişti.

Amerikalı daha önceki oyuncu Meghan, koyu derili bir bebeğin Saray için bir mesele olacağının farkında olduğunu belirterek, gebeliği sırasında intihar etmeyi dahi düşündüğünü söylemişti.

Prens Harry ve Amerika Birleşik Devletlerili oyuncu eşi Meghan Markle geçen senenin ocak ayında Instagram hesaplarından yaptıkları açıklamada krallık ailesindeki üst düzey misyonlarını vazgeçtiklerini, bundan böyle hayatlarını İngiltere ve Kuzey Amerika'da geçireceklerini açıklamıştı.

ADIN ANLAMI

Krallık bebeğine verilen Lilibeth ismi, Türkçede zambak anlamına gelen Lily ile Elizabeth adından türetilmiş bir ad.